Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 Ne Zaman Yapılacak?

Her yıl en fazla personel alımı yapan, Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 yılında yapılacak mı? Yapılacaksa ne zaman yapılacak

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 Ne Zaman Yapılacak?

İçinde bulunduğumuz ekonomik dönem zor da olsa Adalet Bakanlığı personel alımı 2019 yılında gerçekleşme ihtimali en yüksek alımlardan biridir. Bugün yani 31.12.2018 tarihi itibariyle CTE bünyesine 10 bin infaz koruma memuru alımı yapılacağı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül tarafından müjdelenmiştir.

Bu bir duyumdur çünkü Adalet Bakanlığı çalışanları personel eksiği olduğunu ve personel alımı olacağını dile getiriyor. Sene sonuna kadar mülakatları tamamlanan ve göreve başlaması beklenen zabıt katibi, icra katibi, infaz koruma memuru (ikm) bilinen adıyla gardiyan,  şoför ve hizmetli kadroları işe başladıktan sonra süreç netleşecektir. Tahmin kısmına gelince adliyeler, infaz kurumları bilinen adıyla hapishaneler, idare mahkemeleri ve yüksek yargının iş yüküne bakıldığında da personel ihtiyacı net şekilde görünüyor. Yeni yapılan veya genişletilen infaz kurumları, ek adliye binaları da yeni ihtiyaç doğacağına işaret ediyor. Planlanan 2019 bütçe kanunu kapsamında Adalet Bakanlığı bütçe artışı da benzer şekilde tahminleri doğruluyor.  Önceki yıllarda hangi adliye kaç puanla kapattı buna ilişkin bilgiler tercihiniyap.net arşivlerinde mevcuttur.

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 Ne Zaman Yapılacak?

Lisans, ön lisans, ortaöğretim tüm adayların son dönemde en sık sorduğu sorular aynı. İkm alımı 2019 ne zaman? Zabıt katibi 2019 alımı ne zaman? Veya gardiyan alımı 2019 yılının hangi ayında yapılacak? Tüm bu sorulara tahmini cevap verebiliriz. Kesin bir cevap vermek şu an için imkansız.

Yerel seçimleri yapılmasından evvel en azından Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı verilmesini bekliyoruz. Daha önce yapılan tüm yerel ve genel seçimleri incelediğimizde bu fikrin pekte dayanaksız olmadığı görülüyor. Konuyla ilgili sorularınızı yöneltebilir ve personel alımı haberlerini forumda konuşabilirsiniz. Aynı zamanda paylaşılan duyumları da takip edebilirsiniz.

İnfaz koruma memur olma şartları , zabıt katipliği ne iş yapar hakkında her şey , icra katibi ne iş yapar nasıl olunur, tüm bu konular hakkında ilgili yazıların yanı sıra Adalet Bakanlığı personel maaşlarını da öğrenebilirsiniz. Sene başında yapılacak enflasyon zammı ile ne kadar olacağı da belirlendiğinde güncellenecektir.  

Yine adayların sıkça merak ettiği mülakat soruları ve mülakatta yapılması ve yapılmaması gerekenler tecrübeler çerçevesinde hazırlanmıştır. Mülakat kıyafet seçimleri ise başlı başına hazırlık ve tecrübe gerekmektedir.  Sadelik ve şıklık gerektiren mülakat kıyafet seçimleri yazımızda kadın ve erkek için ayrı ayrı incelenmiştir. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2019, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkcı
sağlıkcı - 2 yıl Önce

adalet bakanlığının sağlık memuru alımında sağlık meslek lisesinin sağlık bakım teknisyeni bölümünden mezun olanlarda alım olunca başvuru yapabilir mi bölümün ilk mezunuyum