Danıştay En Az Lise Mezunu 60 Zabıt Katibi Alıyor

Danıştay Başkanlığı Personel Alımı 2017 Danıştay Personel Alımı 2017 Danıştay En Az Lise Mezunu 60 Zabıt Katibi Alıyor 2017 Danıştay Katip Alımı

İLAN 23.06.2017, 20:22 24.07.2017, 01:28
Danıştay En Az Lise Mezunu 60 Zabıt Katibi Alıyor

Danıştay Başkanlığı zabıt katibi unvanında istihdam edilmek üzere 60 kişilik alım yapıyor. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi www.dpb.gov.tr adresi üzerinden yayımlanan ilana göre Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu 60 zabıt katibi alımı gerçekleştirecek.

Danıştay Başkanlığı 60 Zabıt Katibi alımı için başvuru şartları nelerdir? Nasıl başvuru yapılır? Başvuru tarihleri ne zaman? Bütün bu soruları www.tercihiniyap.net ekibi olarak sizler için cevapladık.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Danıştay Başkanlığı 60 kişilik zabıt katibi alımı için aranan şartlar;

Adaylraın eğitim görünen fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksek okulu ve meslek yüksekokullarının adelet bölümlerinden, adalet önlisans programlarından veya adalet meslek liselerinden mezun olmaları gerekmektedir.

Adayların uygulama sınavında komisyon tarafından belirlenen metinden bilgisayar aracılığı ile kurallara uygun olarak 3 dakika süre içerisinde 90 kelime ve üzerinde kelime yazmaları gerekmektedir.

Adayların 2016 KPSS lisans ve 2016 KPSS ortaöğretim ve önlisans sonuçları baz alınacak olup, 

lisans mezunları için KPSS P3, 

önlisans mezunları için KPSS P93, 

ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri ve Başvuru Bilgisi

Adayların dikkatine! Danıştay'ın 60 kişilik zabıt katibi alımı için başvuru tarihleri 28 Haziran 2017 tarihi ile 4 Temmuz 2017 tarihleri arasındadır. En az lise mezunu toplamda 60 kişi istihdam edilecektir. 

Başvuru yapmak isteyen adaylar Danıştay'ın resmi internet sitesi www.danistay.gov.tr adresi üzerinden temin edebilecekleri başvuru formunu doldurarak imzalı ve fotoğraf ekleyerek başvurularını gerçekleştireceklerdir.

İLANIN TAM METNİ VE BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER İÇİN TIKLAYINIZ

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu