Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 Personel Alımı İlanı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 personel alımı ilanı yayımlandı. Daha önce bakanın söylediği alımın ilanına ve başvuru bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 Personel Alımı İlanı

GIDA,TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINDA (İL,İLÇELERDE) İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE 657 SAYILI DEVLET MEMURLARI KANUNUNUN 4/B MADDESİNE GÖRE SÖZLEŞMELİ MÜHENDİS VE VETERİNER HEKİM  ALIM İLANI

1-Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 22.05.2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre,Bakanlığımız taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde (il/ilçelerde)istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre 1341 Mühendis, (874 Ziraat, 328 Gıda, 96 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 33 Harita Mühendisi) 717 Veteriner Hekim olmak üzere toplam 2058 sözleşmeli  personel alınacaktır.

2-Tercih işlemleri 23 Haziran 2017 tarihinde başlayacak, 04 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir.Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2017/6 Tercih Kılavuzunda lisans düzeyinde tercih yapılabilecek sözleşmeli pozisyonlar yer almaktadır. Kılavuz, 22 Haziran 2017 tarihinden itibaren ÖSYM’nin //www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Adayların,Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için,22.05.2016 tarihinde yapılmış olan 2016-KPSS lisans sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir.

3-    Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM’ye posta yolu ile gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. KPSS-2017/6 tercih kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

4-Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM internet sayfasında ilan edilmesini müteakip, adayların yerleştirildikleri hizmet birimlerinde göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenilecek belgeler ve diğer açıklayıcı bilgiler Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının internet sayfasında (www.tarim.gov.tr.) adresinde ilan edilecektir.

5-ÖSYM tarafından yerleştirilenlere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ayrıca göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

6-tercihler yapılmadan önce aşağıdaki koşulların dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

BAŞVURMA GENEL ŞARTLARI

İlan edilen pozisyonlara atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

1-  İlan edilen pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48 inci maddesinin (A)fıkrasının 1,4,5,6,7 ve 8 inci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

2-  Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş  olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

3-  Başvurma genel ve özel şartlarına ve yerleştirildiği pozisyonun niteliklerine sahip olmayan,aranan nitelik ve şartları taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde getiremeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

İlanın tam metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ

İlan ve personel alımları ile ilgili merak ettikleriniz için TERCİHİNİ YAP FORUM sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 01:11
YORUM EKLE