İşletme KPSS 2016/2 Atama Puanları

İşletme KPSS 2016/2 Atama Puanları

04.02.2017
A+
A-

İşletme 2016/2 Atama Puanları İşletme KPSS B Atama Puanları İşletme KPSS B 2016/2 Atama Puanları İşletme Bölümü Kontenjan Sayıları İşletme Minimum Taban Puanları İşletme Bölümü Unvanları İşletme Taban Puanları 2016 2017 İşletme Atama Puanları İşletme Kontenjan Sayıları…. İşletme Bölümü 2016/2 KPSS B Taban Puanlarını Şehir, Unvan ve Kurumlarını dikkate alarak sizin için inceledik.

Türkiye’nin pek çok üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi vardır. Bu fakültelerin pek çoğunda da İşletme Bölümünden binlerce öğrenci mezun olmaktadır.. Oldukça popüler olan İşletme bölümü için özel bir çalışma yaptık. KPSS B için 2016/2 Merkezi Atama Puanlarını sizin için tablo haline getirdik. Kurum adlarına, unvanlara, illere, kontenjan sayılarına ve minimum puanlarına kadar her türlü bilginin yer aldığı bu tablonun faydalı olmasını umuyoruz.

İşletme bölümünden mezun olan binlerce kişi için 2016/2 KPSS B Merkezi Atama Taban Puanları tablosunda oldukça faydalı bilgiler yer alıyor. Bakanlıklar, üniversiteler, belediyeler ve genel müdürlüklerden oluşan kurumları kurum adı başlığı altında sizin için listeledik. Bilgisayar İşletmeni, Memur, Zabıta gibi pek çok unvanı unvan başlığı altında sizin için listeledik. Ankara’dan Kars’a kadar pek çok şehiri sizin için listeledik. Pek çok farklı ve değerli bilginin yer aldığı tabloda kontenjan ve puan bilgileri de yer almaktadır.

isletme kpss merkezi alim taban puanlari

İşletme Bölümü Merkezi Atama Kontenjan Sayıları

Her yıl yüz binlerce kişinin mezun olduğu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinden mezun olan kişiler için açılan kontenjan sayısı yalnızca 203 olarak belirlenmiş. Aşağıda yer alan sayıların yanlış anlaşılmaması için açıklama yapmamız gerekiyor. Bölüm kodunun yanında yer alan kadrolar, birbiriyle iç içe geçen kümeler olarak değerlendirilmelidir. Örnek vermek gerekirse X kadrosu İktisat Fakültesinden mezun olan kişiler için açılırken X kadrosuna aynı zamanda İşletme Fakültesinden mezun olan kişiler de başvuru yapabilecek. Yani belirtilen kadroların ortak kadrolar olduğunu görüyoruz. 4001 kodunun yanında yer alan kadro sayıları yalnızca o fakülteden mezun kişileri değil farklı bölümlerden mezun olan kişilerinde başvurabileceği kontenjan sayısını belirtiyor. 203 olarak belirtilen bu kadro sayısına pek çok bölüm mezunu kişinin başvu yapacağı düşüncesi ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olan adaylar için oldukça olumsuz bir tablo çiziyor.

İŞLETME BÖLÜMÜ

 

4431 KODU İLE YAPILACAK ATAMA SAYISI : 149 KİŞİ
4001 KODU İLE YAPILACAK ATAMA SAYISI: 145 KİŞİ

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

letme%20son

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.