Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Personeli Alımı

Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Personeli Alımı 2017 Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Personeli Memur Alımı Yapıyor Kamu İhale Kurumu Büro Görevlisi, İletişim Görevlisi ve Avukat unvanlarında toplamda 15 personel alımı yapıyor. Peki başvuru şartları nelerdir? Kimler başvuruda bulunabilir? Nasıl başvuru yapılır?

17.04.2017
A+
A-

Kamu İhale Kurumu 15 Kamu Personeli Alımı Yapıyor… Kamu İhale Kurumu birbirinden farklı pozisyonlarda istihdam etmek üzere 15 kamu personeli alımı için ilana çıktı. Kamu İhale Kurumu personel alımlarını ihale şeklinde gerçekleştirmektedir ve ilanlarını Resmi Gazete aracılığı ile duyurmaktadır.

Kamu İhale Kurumu tarafından yayımlanan 15 kişilik personel alımı ilanını sizin için inceledik. Yayımlanan ilanda 3 farklı unvan ve pozisyon için toplamda 15 kişilik personel alımı gerçeleştirilecek. Peki hangi unvanlarda personel alımı yapılacak? Kamu İhale Kurumu 15 kişilik personel alımı için başvuru şartları nelerdir? Kamu İhale Kurumu personel alım ilanlarına nasıl başvuru yapılır? www.tercihiniyap.net olarak bütün soruları sizin için cevapladık.

Hangi Pozisyonlar İçin Personel Alımı Yapılacak?

Kamu İhale Kurumu yayımladığı ilan ile birlikte personel alımı yapılacağını açıkladı. Peki alınacak 15 kamu personeli/memur hangi pozisyonlarda çalışmak üzere istihdam edilecek? Kamu İhale Kurumu 6 Büro Görevlisi, 5 İletişim Görevlisi ve 4 Avukat olmak üzere toplamda 15 kişilik personel alımı yapacak.

Başvuru Yapmak İçin Hangi Bölümlerden Mezun Olmak Gerekir?

Kamu İhale Kurumu  6 Büro Görevlisi, 5 İletişim Görevlisi ve 4 Avukat olmak üzere toplamda 15 kişilik personel alımı için ilan yayımladı. Peki 3 farklı unvanda istihdam edilecek 15 personelin hangi bölümlerden mezun olması gerekiyor? 

Büro Görevlisi 

Büro Görevlisi unvanı için toplamda 6 kamu personeli memur alımı yapılacak. Toplamda 60 kişi mülakat için çağrılacak. Adayların 4 yıllık eğitim veren şu lisans programlarından mezun olmaları gerekiyor:  Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Matematik, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik

İletişim Görevlisi

En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların ya da dengi okulların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler ön lisans programlarından mezun olmak.

Avukat

Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Avukatlık ruhsatına sahip olmak. 

Yukarıda yer almış olan pozisyonlara göre mezun olunması gereken bölümlerden adayların diploması olmask gerekmektedir. Yine başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavından 80 ve üzer puan almış olması gerekiyor.

Nasıl Başvuru Yapılır?

Kamu İhale Kurumu 15 kamu personeli/memur alımı yapacak. Kamu İhale Kurumu 15 kişilik personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların en az önlisans mezunu olmaları gerekmektedir. Adaylar Kamu İhale Kurumunun 15 kişilik personel alımı için 26 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuruda bulunabilir.

Kamu İhale Kurumunun 15 kişilik personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların www.ihale.gov.tr adresi üzerinden online olarak sınav başvuru forumunu doldurmaları gerekmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

KAMU İHALE KURUMU 15 KİŞİLİK PERSONEL ALIM İLANI

2529 1 c87daaca42fb7979cf248ed4d7ca57b6

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.