KPSS

Kamu Personeli Seçme Sınavı – KPSS 2017 Lisans Sonuçları Açıklandı!

21 Mayıs 2017 tarihinde Genel Kültür Genel Yetenek oturumu ve 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Alan Bilgisi Oturumu gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuçları ÖSYM’nin duyurmuş olduğu 16 Haziran 2017 tarihinde açıklandı. 

Sonuçları öğrenmek için https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=4292

Adayların KPSS Sonuçlarına Dair Görüşleri İçin Tıklayınız: http://forum.tercihiniyap.net/topic/1773/2017-kpss-sonuçları-değerlendime-platformu/332

Şimdi Adayları Ne Bekliyor?

KPSS’den puanlarını alan adaylarda B grubunda olduğu gibi tercihen atama imkanı bulunmamaktadır. A Grubu adayları bundan sonra kurumların duyuracakları alımlar için Kurum Sınavlarına girmek durumundalar. Kurum Sınavı’nı geçmeleri takdirinde Sözlü Mülakata katılıp sonrasında işe başlama imkanına sahip olacaklar. 

Bazı kurumlar ise KPSS puanı ile birlikte direkt olarak Mülakat gerçekleştirmektedir. 

Önümüzdeki Dönemde Hangi Sınavlar Açılacak?

Bu konuda tam bir belirlilik olmamakla birlikte gerek bizlerin duyup derlediği haberlerden, gerekse forumdaki üyelerimizin aktardıklarından açılması muhtemel olan sınavları sizler için derledik. İlgili listeye ulaşmak için:

https://www.tercihiniyap.net/haber/2017-kpss-lisans-sinavindan-sonra-hangi-sinavlar-acilacak

Adaylar Kurum Sınavlarına Nasıl Hazırlanmalı?

Adayların kurum sınavlarına nasıl hazırlanması gerektiği konusunda ve hangi kurumların hangi puan türlerini kullanabileceği konusunda ayrıntılı bir çalışma hazırladık. İlgili Çalışma için: 

https://www.tercihiniyap.net/haber/kurum-sinavlarina-calisma-yontemi-ve-beklenen-alimlar

Yeni Puan Sistemi Nasıl Olacak?

Bildiğiniz gibi ÖSYM bu yıl ilk kez yeni bir puan sistemi kullanacak. Bu puan sistemi eskisine göre tamamen farklı. Sistemin Ayrıntılı bir Analizi İçin:  

http://forum.tercihiniyap.net/topic/607/ösym-nin-kpss-yeni-puan-sisteminin-ayrıntılı-analizi

Tüm adaylara Tercihini Yap! Ailesi olarak başarılar dileriz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu