2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Var Mı? Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımı 2021 yılında da olacak mı? 2021 İcra Müdür Yardımcılığı sınavı var mı? Detaylar ve değerlendirmeler haberimizde.

KAMUDAN HABER 22.11.2020, 11:42 22.12.2020, 10:24
2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Var Mı? Ne Zaman?

Adalet Bakanlığı tarafından İcra dairelerinde gerçekleştirilen iş ve işlemlerin sevk ve idaresi için alımı gerçekleştirilen İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı için 2021 yılında alım yapılacak mı? 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Var Mı? 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı yapılacak mı? 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı konuları neler olacak? Detayları ve değerlendirmeleri haberimizde bulabilirsiniz.

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Konuları Nelerdir? 

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına katılacak olan adaylar eğer ki herhangi bir değişiklik yapılmaz ise toplam 80 adet çoktan seçmeli soru sorulan bir yazılı sınava katılacaklar. Adaylara yöneltilecek olan bu 80 adet çoktan seçmeli sorunun 35 tanesi genel yetenek ve genel kültür konularından oluşurken, 45 tanesi ise alan bilgisi konularından oluşmaktadır. 

Adayların 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavında kendilerine yöneltilecek olan 80 soruyu yanıtlamaları için ise toplam 105 dakika, yani 1 saat 45 dakika süreleri bulunmaktadır. 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı konuları ve soru dağılımı aşağıdaki şekilde olacaktır;

Genel Kültür - Genel Yetenek Testi (35 soru)

Genel Kültür Testi Soruları

-Türk Kültürü ve Medeniyetleri dersi (5 soru)
-Atatürk İlk. ve İnk. Tarihi dersi (5 soru)
-Temel Vatandaşlık dersi (5 soru)

Genel Yetenek Testi Soruları

-Türkçe dersi (10 soru)
-Matematik dersi (10 soru)

Alan Bilgisi Testi (45 soru)

-Türk Borçlar Kanunu'nun Genel Hükümleri (206 madde) (8 soru)
-KDV Kanunu, Harçlar Kanunu, Damga V. Kanunu (9 soru)
-İcra - İflas Kanunu, İcra - İflas Kanunu Yönetmeliği, İcra - İflas K. Tatbikatı Hk. Nizamname (12 soru)
-Hukuk Muhakemeleri K., Bölge Adl. ve Adii Yargı İlk Der. Mah. ile Cumh. Başsavcılıkları İd. ve Yazı İşleri Hizm. Yür. Dair Yön. 4. Bölümü, Tebligat K. Uyg. Dair Yön. (8 soru)
-Türk Tic. Kanunu Başlangıç Hükümleri, Tacirlerin düzenlendiği ilk kitabın birinci bölümü, Ticaret Şirketlerinin Gen. Hükümlerini düzenleyen ikinci kitap birinci bölüm, Kıymetli Evr. düzenleyen üçüncü kitap ile Deniz Tic. cebri icraya dair özel hükümleri içeren beşinci kitap sekizinci bölüm (8 soru)

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavında Nasıl Başarılı Olunur?

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavıa katılan adayların yazılı sınavda başarılı olabilmeleri için en az 70 puan almaları şarttır. Adaylar bu baraj puanına erişemezlerse başarısızsayılacak ve hiçbir şekilde 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı sözlü mülakatlarına katılma hakkına sahip olmayacaklardır. 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavında 70 puan barajını geçmek ise sözlü mülakatlara katılım hakkı elde etmek için tek başına yeterli değildir. Adayların aynı zamanda 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına katılarak başarılı olan adaylar arasında yapılacak olan puan sıralamasında, mesleğe alınacağı duyurulan aday sayısının iki katı kadarı arasında yer almaları gerekmektedir.

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına Nasıl Çalışılır? Nasıl Hazırlanılır?

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına hazırlanmak isteyen adayların, genel kültür ve genel yetenek ile alan bilgisi konularına yönelik olarak nasıl bir çalışma yapabileceklerine dair önerilerimizi bir arada bulabileceğini çalışmamıza aşağıda yer alan yönlendirme yardımıyla ulaşabileceğiniz çalışmamızda göz atabilirsiniz;

 

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına Kimler Katılabilir? Kimler İcra Müdürü Olabilir?

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı gerçekleştirilmesi durumunda, bu sınava her alandan mezun aday başvuruda bulunamayacaktır. Adalet Bakanlığı tarafından belirlenmiş alanlardan mezun durumda bulunan olan adaylar 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına başvuru hakkına sahip olacaktır. Buna göre 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına katılma hakkına sahip olacak olan adayların mezun olmaları gereken bölümler ile, İcra Müdür Yardımcılığı mesleği için adayların sahip olmaları gereken diğer koşulları bir arada incelemek için aşağıda yer verdiğimiz çalışmamızı inceleyebilirsiniz;

 

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Var Mı? 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı Yapılacak Mı?

Adalet Bakanlığı 2019 yılında ve 2020 yılında üst üste iki kez İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımı gerçekleştirdi. Artan bir alım sayısı eğiliminde olan Adalet Bakanlığı ihtiyacı dairesinde açıktan ya da içerden İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı almak için 2021 yılında da sınav gerçekleştirebilir.

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavı olup olmayacağı konusunda henüz resmi bir ilan ya da kesin bir gelişme olmamakla birlikte Adalet Bakanlığı'nın ihtiyacının bulunduğu ve 2021 yılında da sınav yapabileceği gelen duyumlar arasında. 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına dair süreç, sayı ve ilan durumu netleştikçe forum sayfamızda buna yönelik paylaşımlar yapacak, okumuş olduğunuz bu haberimizi de güncelleyerek sizlere en net bilgileri aktaracağız.

2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına hazırlık yapan diğer adaylar ile bilgi alışverişinde bulunmak ve 2021 İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Sınavına dair gelişmeleri takip etmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar (7)
Ece 8 ay önce
Icra müdürlüğü sinavlari ne zaman olur
irem 7 ay önce
icra müdürlüğü sınavı 2021 de olacak mı?
Deniz kızı 7 ay önce
Genelde hangi tarihte yapılıyor icra müdürlüğü sınavı 2021 ne zaman olur
Ülkü 6 ay önce
2020 de kasım ayında yapıldı bu yılda tahminimce kasım aralık olabilir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14
açık