Gündem

Kaymakamlık ve Denetmenlik Mülakatları Ne Zaman Açıklanacak?

28 Nisan 2017 tarihi Gelir Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına başvuru yapmak için son gün! Binlerce adayın başvuruda bulunduğu Gelir Uzman Yardımcılığı GUY sınavında sıralamaya girerek sınava katılmayı bekleyen adayların önünde ise çok ciddi bir engel bulunmaktadır. Bu engel ise hala açıklanmamış olan ve binlerce adayı ilgilendiren kurum mülakat sonuçlarıdır.

Yarından sonra belli olursa sınava girmeyecek adaylar var!

Gelir Uzman Yardımcılığından daha iyi özlük haklarına sahip olan mesleklerin mülakat sonuçlarına dair bekleyişin neticesi 28 Nisan 2017 tarihinden sonraya kalacak olursa, mülakatlar neticesinde başarılı olacak olan adaylar Gelir Uzman Yardımcılığı sınavına katılmayacaklar. Böylece daha çok adayın sınav listesine girme ihtimali varken, GUY sınavına katılabilmeyi bile başaramayacak ve otomatik olarak yarış dışı bırakılmış olacak. Bu konuda ciddi bir haksızlık söz konusu. Bu mülakatları bekleyen hassas adaylar başvurularını tamamlamak için 28 Nisan 2017 tarihini bekleyerek haksızlık etmemek için uğraştılar. Eğer gün içinde bir gelişme olmaz ise adaylar sınava başvuracaklar ve bu haksızlığın istemeyerek tarafı haline gelecekler.

Uzun bekleyiş bir çok adayı umutsuzluğa  ve yılgınlığa itiyor!

Özellikle toplamda 1 seneyi bulan bekleyiş çoğu adayın psikolojik olarak çökmesine, ailesi ile sorunlar yaşamasına bunun yanında yeni gelecek sınavlara hazırlanmak konusunda motivasyon kaybına sebep olmaktadır. Bu durum ise ciddi sosyal sorunlar ile baş başa kalan adayların üzerinde baskı oluşturarak, daha verimli geçirebilecekleri süreçte olumsuz neticeler almalarına yol açacaktır.

Bekleyişin neticesinde elenen yüzlerce aday yeniden sürece odaklanmakta, ders çalışmakta zorluk çekmekte ve bu devletine, milletine verebileceği potansiyelin altında kalmaktadır.

Özellikle sürecinde sona gelinmiş ve adayların en çok beklenti içinde olduğu en önemli iki iki mülakat olan; 

Kaymakam Adaylığı Sınavı 

Alınacak Kişi:100 Kişi
Bekleyen Aday Sayısı: 400 Kişi

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı

Alınacak Kişi: 400
Bekleyen Aday Sayısı: 1600

Bu iki mülakatı bekleyen aday sayısı 2000 ve halihazırda başka sınavlara da müracaat etmek durumunda kalan aday sayısı da 500 olacaktır. Bu da önümüzdeki alımlarda 500 kişinin yarış dışında kalması demektir.

Yetkililerin, Sayın Devlet Büyüklerimizin bu hususta hassasiyet göstereceklerini umuyoruz.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu