Kim Namjoon Kimdir?

Herkesin merak ettiği rap müzik şarkıcısı Kim Namjoon kimdir? Nerelidir? Müzik grubu Rap Monster ve üyeleri hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz. Rapmon kimdir? RM Kimdir?

A+
A-

Kim Namjoon a.k.a Rap Monster veya RM olarak bilinen Güney Koreli bir rap müzik şarkıcısıdır. 12 Eylül 1994 doğumlu olan genç şarkıcı grubu Bangtan Boys ile rap müzik yapmaktadır. Kendisi Bangtan Boys grubuna ilk katılan kişi olduğundan grubun lideri olarak görülmektedir. Diğer bazı grup üyelerinden yaşça küçük olmasına rağmen grubun en önde gelen üyesi olarak genç hayranlarınca lider olarak kabul görmüştür. 

Yükselişinde İnternet Faktörü

Özellikle yaptığı müziklerle orta okul ve lise çağlarındaki dinleyicileri yakalamış olan Kim Namjoon RM internet üzerinde yayımlanan klipleriyle, teknolojiyi aktif kullanan nesli ciddi şekilde etkileyerek bir fenomen haline gelmiştir. Milyonlarca tık alan videolarıyla herkesin ilgisini çeken Rap Monster mahlaslı şarkıcı İngilizce ve Japonca dillerini birlikte iyi derecede kullanabiliyor. Bu dillerde şarkı söyleyebilen yetenekli şarkıcının önü oldukça açık görünüyor. 

Şimdi Kim Namjoon’un Liderliğini Yaptığı Grubu Bangtan Boys’u tanıyalım.

Bangtan Boys Kimdir?

Kim Namjoon ile birlikte toplam 7 üyesi olan grubun diğer üyeleri Jin, Suga, J-Hope, Jimin, V ile JungKook’tur. 

Jin; 1992 doğumlu olan bu genç şarkıcı grubun yaşça en büyüğüdür. Vokalistlik yapmaktadır. Çince konuşabilmektedir. 

Suga; 1993 doğumlu yapımcı ve rap müzik yapan üyedir. 

J-Hope; 1994 doğumludur ve müzik yapmanın yanında dans da etmektedir. 

Jimin; Ekibin dansçı ve vokalistidir. 1995 yılında doğmuştur. Gruba en son katılan kişidir.

V; 1995 doğumlu V vokalisttir. Grubun uzaylısı lakaplıdır ve vokal yapmaktadır. 

JungKook; 1997 doğumlu olan JungKook Dans ve Vokal yapmaktadır.

Lider Rap Monster’ı Bu Kadar Özel Yapan Nedir?

Kim Namjoon yani RM ekibin en genç üyesi olmasına rağmen açık ara en üretkeni diyebiliriz. 100’den fazla yaptığı şarkı var. Ekibin bir anlamda şarkı makinesi. Diğer taraftan da hem yapımcılık, mix – mastering becerileri ile işin mutfağında da ciddi rol sahibi iken hem de sahne önünde şarkılarının yanında dans kabiliyeti ile de hayranlarını büyüleyen bir karaktere sahip. Şarkılarında da Rap müziğin yanında R&B motiflerine de yer vermesi ve sesini kullanışı da hayranlarının en beğendiği özelliklerinden biri.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
  1. bts aşığı dedi ki:

    teşekkürlerrr

  2. bts aşığı dedi ki:

    teşekkürlerrr

  3. bts aşığı dedi ki:

    teşekkürlerrr