Alpaslan Baki Ertekin Kimdir? Ne İş Yapar? Kariyeri Nasıldır? Evli mi? Kaç Yaşında? Eğitimi Nedir? Nerelidir?

​​​​​​​Dr. Alpaslan Baki Ertekin kimdir? Ne iş yapmaktadır, kariyeri nasıldır? Hangi öğrenimi görmüştür, eğitimi nedir? Kaç yaşındadır? Alpaslan Baki Ertekin evli mi? Nereli?

KİMDİR 10.11.2020, 22:52 24.02.2021, 02:41
Alpaslan Baki Ertekin Kimdir? Ne İş Yapar? Kariyeri Nasıldır? Evli mi? Kaç Yaşında? Eğitimi Nedir? Nerelidir?

Son zamanlarda ülkemizde siyaseten yaşanan değişiklikler bazı isimlerin dikkat çekmesine, kulislerde adının anılmasına neden oluyor. İşte Alpaslan Baki Ertekin de bunlardan bir tanesi. İlgilenenler için Alpaslan Baki Ertekin kimdir hakkında merak edilen bazı bilgileri derledik.

ALPASLAN BAKİ ERTEKİN KİMDİR? KAÇ YILINDA NEREDE DOĞMUŞTUR? NERELİDİR? KAÇ YAŞINDADIR?

Alpaslan Baki Ertekin aslen Ordulu bir ailenin mensubudur. 1971 yılında İstanbul’un Beykoz ilçesinde dünyaya gelen Alpaslan Baki Ertekin’in ailesi Ordu’nun Mesudiye ilçesindendir. 1971 yılında dünyaya gelen başarılı iş insanı bu yıl 49 yaşını doldurmuştur.

DR. ALPASLAN BAKİ ERTEKİN NEREDE ÖĞRENİM GÖRMÜŞTÜR? EĞİTİMİ NASILDIR VE NE ÜZERİNEDİR?

Alpaslan Baki Ertekin başarılarla dolu bir eğitim-öğretim hayatı geçirmiştir. İlköğretimi başarılı geçen Alpaslan Baki Ertekin ortaöğrenimini İçel Anadolu Lisesi’nde görmüştür. 1989 yılında buradan mezun olan Alpaslan Baki Ertekin Boğaziçi Üniversitesi sosyoloji bölümünü kazandı ve 1994 yılında derece ile bu bölümden mezun oldu.

2007 yılına geldiğimizde başarılı iş insanının İstanbul Ticaret Üniversitesi uluslararası ticaret yüksek lisans diploması aldığı görülmektedir, bunun akabinde de yine İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde işletme doktorası derslerini tamamlamıştır. Daha sonra Marmara Üniversitesi spor yönetimi bilimlerinde spor yöneticiliği üzerine yaptığı doktorasını tamamlayarak 2016 yılında spor yöneticiliği doktoru unvanı sahibi olmuştur.

DR. ALPASLAN BAKİ ERTEKİN NE İŞ YAPMAKTADIR? ALPASLAN BAKİ ERTEKİN’İN KARİYERİ NASILDIR?

Alpaslan Baki Ertekin’in iş yaşamı yani kariyeri de öğrenim hayatında olduğu gibi pek çok farklılık ve başarı içeriyor.

İlk olarak henüz yeni bir üniversite mezunu iken Koç Grubu bünyesinde hizmet veren Migros Ticaret A.Ş.’de çalışmaya başlayan Alpaslan Bey’in 1996 yılında Garipoğlu Şirketler Topluluğu’nda pazarlama müdürü olarak işe başladığı bilinmektedir. Ardından aynı şirket topluluğu içerisinde ihracattan sorumlu genel müdür yardımcılığı görevine getirilen burada da başarılarını sürdürdü. 60 civarı ülkeye iş amacıyla seyahat eden iş insanı takribi 40 ülkede de uluslararası kongre ve konferanslara iştirak gösterdi.

2000 yılında satış müdürü olarak görev yapmaya başladığı Nortel Netaş A.Ş.’de 2005 yılına kadar aynı görevi üstlendi ve bu yılların içerisinde Londra’da yöneticilik üzerine eğitim aldı. Aldığı eğitimlerin akabinde yine yöneticilik ve kurumsallık üzerine seminerlere konuşmacı da olarak katıldı.

2005 ila 2007 yılları arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi içerisinde icra kurulu üyeliği ve genel müdürlük yaptı. Bunlar ile paralel olarak Antalya, Kayseri ve Trabzon illerinin dünya ticaret merkezlerinde de genel müdürlük görevini üstlendi.

2009 yılı sonların İstanbul Büyükşehir Belediye Spor A.Ş.’nin genel müdürlüğüne atanmış 2010 yılında ise Başbakanlık Avrupa Kültür Başkenti Ajansı içerisinde bulunan yürütme kuruluna İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına girmiş ve yürütme kuruluğu ve bütçe ihale komisyonu üyeliği yapmıştır. Bunlara ek olarak Beltur A.Ş. yönetim kurulu üyeliğini ve Kültür A.Ş. genel müdür danışmanlığı görevlerini de üstlenmiştir.

Bu yapılar içinde ve çalıştığı pozisyonlar sayesinde edindiği tecrübeyi İstanbul’un 2012 yılında kazandığı 2012 Avrupa Spor Başkenti unvanının kazanılması için müracaat dosyasının hazırlanmasında rol oynamıştır.

2014 yılında İBB Spor A.Ş.’nin genel müdürlüğünü bırakmış İstanbul Ticaret Borsası başkanına başdanışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır. 2015-2016 yılları arasında Anfaş Fuarcılık ve Anfaş Expo Center genel müdürlük görevini üstlenmiştir.

Nisan 2016 yılına geldiğimizde Nun Eğitim ve Kültür Vakfı genel müdürlük görevinin başına geçen Alpaslan Baki Ertekin bu vakıf bünyesinde kurulan Nun okullarının sahibidir.

2017 ağustosunda Uğur Şirketler Grubu CEO’su olan Ertekin aynı yılın sonunda 25 Aralık’ta Erciyes Anadolu Holding olarak adı değiştirilen Boydak Holding’e devlet tarafından yönetim kurulu üyesi ve CEO olarak atanmıştır.

Bu görevini halen sürdüren Ertekin aynı zamanda hala FB Spor Kulübü kongre üyeliği, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi yönetim kurulu üyeliği konumlarını da sürdürmektedir.

Bunların dışında 2010-2011 yıllarında Haliç Üniversitesi’nde 2011-2012 yıllarında da İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde misafir öğretim görevlisi olarak dersler vermiştir. Yine İBB Spor bünyesinde çalıştığı dönemde bir süre başkan vekilliği ve bir süre de İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu yürütmek kurulu başkan vekilliği görevlerini de üstlenmiştir. MESDEF yani Mesudiyeli Dernekler Federasyonu’nun da kurucu genel başkanıdır.

ALPASLAN BAKİ ERTEKİN EVLİ Mİ? ÇOCUĞU VAR MI?

3 kız evladı bulunan Alpaslan Baki Ertekin Melikte Ertekin ile evlidir.

Yorumlar (0)
18
parçalı az bulutlu