Bülent Turan Kimdir? Bulunduğu Görevler Nelerdir? Kariyeri Nasıldır? Evli mi? Kaç Yaşında? Nereli? Eğitimi Nedir?

Bülent Turan kimdir? Eğitim, öğrenim durumu nedir? Kariyeri nasıldır ve ne iş yapmaktadır? Evli midir? Bülent Turan kaç yaşındadır? Bülent Turan kaç dönemdir milletvekili? Nerelidir?

KİMDİR 14.11.2020, 18:34
Bülent Turan Kimdir? Bulunduğu Görevler Nelerdir? Kariyeri Nasıldır? Evli mi? Kaç Yaşında? Nereli? Eğitimi Nedir?

Siyaset açısından son zamanlarda aksiyon dolu zamanlar yaşıyoruz. Kulislerden de sürekli farklı bilgiler geliyor, kimi doğru çıkarken kimi o an için olmasa da sonraki süreçlerde gerçeklik kazanıyor. Siyaset camiasından gelen bilgiler ışığında toplum da siyaset arenasındaki bazı kişileri merak ediyor. İşte Bülent Turan da bu isimlerden bir tanesi. Size bu yazımızda avukat ve milletvekili olan Bülent Turan kimdir hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

BÜLENT TURAN KİMDİR? NEREDE DOĞMUŞTUR? KAÇ YAŞINDADIR?

Avukat Bülent Turan 1975 yılının 17 Ocak tarihinde Çanakkale’ye bağlı Lapseki ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sadettin Turan ile Sebahat Turan çiftinin çocuğu olarak dünyaya gelen Bülent Turan’ın aslen Çanakkaleli olduğunu düşünüyoruz. 1975 yılında dünyaya gelen Bülent Turan şu ana 45 yaşındadır.

BÜLENT TURAN NE ÜZERİNE ÖĞRENİM ALMIŞTIR? EĞİTİM-ÖĞRETİM HAYATI NASILDIR?

Sayın vekilimiz ilköğretim eğitimini doğduğu il olan Çanakkale’de Lapseki 25 Eylül İlkokulu’nda almıştır. Daha sonra ortaöğretim için İstanbul’u seçen Turan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yatılı olarak eğitim-öğretim hayatını sürdürmüştür.

Üniversite öğrenimi için hukuk alanını seçen başarılı siyasetçi lisans hukuk eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde almıştır.

Daha sonra Çanakkale Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başlayan Turan buradan da mezun olarak öğrenim hayatını tamamlamıştır.

BÜLENT TURAN NE İŞ YAPMAKTADIR? İŞ HAYATI NASILDIR?

Daha çok siyaset alanına yönelen Turan aldığı eğitimden de anlaşılacağı üzere avukattır. Turan Hukuk Bürosu adını taşıyan bir hukuk bürosu kurmuş ve buranın yöneticiliğini yapmıştır. Buna ek olarak Hukukçular Derneği’nde yönetim kurulu üyeliği ve denetim kurulu üyeliği görevlerini üstlenen ve bu görevlerini sürdüren Turan yine yukarıda bahsettiğimiz gibi kariyerini daha çok siyasi arenada ilerletmiştir.

BÜLENT TURAN’IN SİYASİ KARİYERİ NASILDIR? BÜLENT TURAN KAÇ DÖNEMDİR MİLLETVEKİLİ?

Bülent Turan siyasi kariyerine başlamadan önceki süreçte de zaten siyasi diye nitelenebilecek STK’larda yani sivil toplum kuruluşlarında gönüllü, üye veya yönetici olarak ortaöğrenim sürecinde ve sonrasında görevler almaya başladı.

Siyasi kariyeri olarak niteleyeceğimiz dönem ise AKP yani Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılması ile başladı. 2002 ve 2006 arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nın il başkan yardımcılığı görevini üstlenen Turan bu görevin ardından parti içinde Ak Parti İstanbul teşkilatlanmadan sorumlu il başkan yardımcılığı görevine getirildi ve iki dönem de bu görevini sürdürdü.

2011 yılına geldiğimizde Turan Ak Parti İstanbul Milletvekili olarak seçildi ve vekil olarak göreve başladı. 24. Dönem olan bu dönemde TBMM Adalet Komisyonu ve İnsan Hakları Komisyonu üyeliği, AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini üstlendi. Bunlara ek olarak Ak Parti genel sekreter yardımcılığı görevini sürdüren Turan Haziran ve Kasım 2015 seçimlerinde Ak Parti Çanakkale milletvekili adayı oldu ve kazandı. 26. Döneminin içinde AKP grup başkanvekilliği görevine getirilen Bülent Turan 14 Kasım 2017’de tekrar grup başkanvekili olarak seçildi halen bu görevini sürdürmektedir. 27. dönemde de Ak Parti Çanakkale Milletvekili olarak seçilmiştir.

Bülent Turan 24, 25, 26 ve 27. dönemler olmak üzere dört dönem milletvekilliği yapmıştır.

BÜLENT TURAN ÖZEL HAYATI NASILDIR? EVLİ Mİ? ÇOCUĞU VAR MI?

Kevser Turan ile mutlu bir evliliği olan vekilin ve mutlu çiftin 3 tane çocuğu bulunmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz üzere STK’larda görev almaktan, siyasi olarak verilen görevleri yerine getirmekten ve toplum yararına çalışmayı seven Turan aynı zamanda fotoğrafçılık ile ilgilenmektedir. Türkiye ve dünya üzerinde çektiği bir çok fotoğrafı ve onların hikayelerini ise Bir Mola isimli bir foto-kitapta derleyerek yayınlamıştır.

Yorumlar (0)
23
açık