Burak Oyunda Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Oyunları Oynuyor?

Burak Oyunda Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Oyunları Oynuyor? Burak Şahin Kimdir? Burak Oyunda Nasıl Fenomen Oldu? Burak Oyunda Hangi Oyunları Oynuyor? Burak Oyunda GTA 5, Minecraft ve İnstagram'da ne yapıyor?

KİMDİR 06.07.2020, 23:34
Burak Oyunda Kimdir? Kaç Yaşında? Hangi Oyunları Oynuyor?

Burak Şahin, nam-ı değer Burak Oyunda kanalının sahibi. Babasının mesleği gereği hayatı şehir şehir dolaşmak ile geçen Burak Şahin, 24 Haziran 1996 tarihinde Bilecik şehrinde dünyaya geldi ve okul hayatı değişik şehirlerde farklı okullarda sürdürdü. 

Akademik hayatına; Isparta Süleyman Demirel üniversitesi Bilgisayar mühendisliği bölümü ile başladı ancak, eğitim hayatı fazla sürmeden sona erdi. Henüz birinci sınıfta iken radikal bir kararla okulu bırakarak İstanbul'a; ailesinin yaşadığı şehre dönme kararı aldı, belki de bu karar YouTube dünyasının yeni bir fenomen kazanmasında ki ilk adım oldu. 
Bir sene boyunca sıkı bir sınav hazırlık sürecine girerek; Kadir Has Üniversitesi Medya İletişimi Bölümünü kazanıp, mesleki anlamda başarısına katkı sağlayacak eğitim hayatına başladı. 

Burak Oyunda Nasıl Fenomen Oldu?

2012 yılında Burak Oyunda kanalını kurarak YouTuber hayatına başlamış olan Burak Şahin, kısa sürede edinmiş olduğu abone sayısını her geçen gün arttırmayı başardı.
Kanalında en çok indirilen oyunları oynarken, bu oyunları video ortamında sesli anlatımla kaydederek kanalında paylaşmaya başladı. Minecraft, PUBG, GTA5 ve birçok oyunu inceleyip kendi mizacı ile yorumlamıştır.

Türkiye'de bir ilki başaran Burak Şahin, sosyal medya da takipçi sayısı 1 milyon rakamlarını aşmayı başardı. Bu bir çok oyun firması ve sponsor firmaların dikkatini çekmiş olacak ki, kendisi ile çalışma teklifleri üst üste gelmiştir. Ve bu anlamda dünya markası olan içecek firması Coca-Cola ile Tarkan ile beraber reklam filmi çekmiştir. Tabi ki bu sadece bununla sınırlı kalmamıştır, Eti, Fritolay, buHBO, LG, EA GAMES gibi firmaların sponsorlu YouTuber'ı olmuştur. 50 değişik firmanın desteğini arkasına almış durumda. Başarı tesadüf değildir ki, Burak Şahin bunun en iyi örneklerinden biridir. Hitap ettiği kitle, fenomeni sıkı bir şekilde takip ediyor. Günlük hayatından seçerek oluşturmuş olduğu  videolar ile okul, ev arkadaş ortamlarından kesitler çekerek, sosyal paylaşım ortamında bunları paylaşıyor. Sadece YouTube ile sınırlı kalmayıp, İnstagram ve Facebook gibi diğer sosyal medya platformlarında da hesabını yönetiyor. 3,162,326 kişilik abone sayısına sahip olan Burak Şahin, inanılmaz bir izlenme rakamı olan 1 milyar üzeri sayıya ulaşmıştır.

Başarılı YouTuber, birçok medya organının dikkatini çekmesi sebebi ile, çeşitli gazete, TV, radyo gibi görsel ve işitsel yayınlara röportaj vermiştir. Ve birçok Üniversite, düzenlemiş oldukları medya ve iletişim seminerlerine konuşmacı olarak kendisini davet etmiştir. Burak Şahin’in; genç yetenek olarak kat etmiş olduğu mesafe, birçok YouTuber'ın örnek almasına ve kendilerine ilham kaynağı olma boyutuna kadar ulaşmış durumdadır. İşte tam da bu sebepten olacak ki, ünlü fenomen bir çok yayın organı ve kurumun takibi altındadır. Rahatsız edici üsluptan uzak olması, TRT ekranlarına da konuk edilmesini ve sık sık kendisiyle röportaj yapılmasını sağlamıştır.

Burak Oyunda Neler Yapıyor?

Burak Oynunda olarak bilinen Burak Şahin Minecraft, GTA 5 gibi popüler oyunları oynuyor ve bunları sosyal medyada paylaşıyor. Ancak bunların dışında da seminerlere konferanslara katılıyor. 

TRT Ailemin Sosyali Röportaj
Youtube Academy Etkinlikleri
Youtube Partners Etkinlikleri
Nişantaşı Üniversitesi – Radio Nish
Boğaziçi Üniversitesi Adhere Reklamcılık Günleri
Bahçeşehir Koleji Etkinliği
Expo 2016 Antalya Buluşma etkinliği
Influencer Talks Vol. III Zorlu PSM
Burak Oyunda Digital Age Röportajlı
WebTekno Röportajı
TRT Haber Alemin Sosyali Röportajı
Kristal Elma Festivali 2015 – Google Canlı Yayını
Brand Week İstanbul 2015 – Creator Panel

Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu