Hamza Aydoğdu Kimdir? Nerelidir? Eğitimi ve İş Hayatı Nasıldır? Kaç Yaşında?

Hamza Aydoğdu kimdir? Nerelidir? Eğitimini nerede almıştır? Hamza Aydoğdu’nun kariyeri nasıldır? Hangi görevlerde bulunmuştur? Hamza Aydoğdu kaç yaşında?

KİMDİR 22.03.2021, 17:18
Hamza Aydoğdu Kimdir? Nerelidir? Eğitimi ve İş Hayatı Nasıldır? Kaç Yaşında?

Hamza Aydoğdu kimdir sorusunun cevabına bakacak olursak; Aksaray Valisi olarak görev yapan Hamza Aydoğdu 10 Ocak 1975 tarihinde Bitlis’te dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini sırasıyla Bitlis’in Ahlat İlçesi ve Bitlis Ticaret Lisesi’nde gören Aydoğdu 1992 yılında Kayseri Üniversitesi’ne bağlı Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan Muhasebe önlisans derecesi ile mezun oldu.

EĞİTİM HAYATI

Aydoğdu önlisans derecesini aldıktan sonra ardından 1996 yılında yine Kayseri Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı lisans programını bitirdi. 2001 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans, 2011 yılında ise Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde de doktora derecelerini başarı ile elde etti.

HAMZA AYDOĞDU’NUN İŞ HAYATI VE KARİYERİ

1996 yılında Türki Dili ve Edebiyatı programını bitirdikten sonra bir süre dershanelerde öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulunan Aydoğdu 1998 yılında Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine geçerek öğretmen olarak çalışmaya başladı.

2003 yılına kadar öğretmen olarak görev yapan Vali Bey 2003 ila 2007 yılları arasında MEB Bakanlık Müşaviri olarak hizmetini sürdürdü. 2007-2008 döneminde Daire Başkanlığı görevi üstlenen Dr. Hamza Aydoğdu, 2008-2011 arasında Genel Müdür Yardımcısı, 2011-2013 yılları arasında Genel Müdür Yardımcılığı yanında Eğitim Grup Başkanı Vekilliği, 2013 yılından 2020 10 Haziran tarihine kadar da Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü’nde Personel Genel Müdürü görevlerini yürüttü.

10 Haziran 2020 tarihinde ise Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aksaray Valiliği’ne ataması gerçekleştirildi. O tarihten beri bu görevi sürdürmektedir.

HAMZA AYDOĞDU’NUN TEZLERİ VE MAKALELERİ

Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini elde ederken Aydoğdu’nun yazdığı iki adet tezi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Yüksek Lisans Tezi olan Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma’dır. Diğeri ise Doktora Tezi Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri’dir.

Oğuz Atay ve Yusuf Atılgan’ın Eserlerinde Yabancılaşma tezinde;

Yabancılaşma nedir? İnsanın yabancılaşması nasıl algılanır? İnsan önce nereden başlar yabancılaşmaya, kültürel yabancılaşmanın boyutları, toplumsal yabancılaşmanın etkileri, gençlerin yabancılaşma karşısındaki tutumları, tek tek analiz edilerek yabancılaşmanın kilometre taşları olan iki yazarın eserleri incelenerek yabancılaşmanın analizi ve değerlendirilmesi yapılmıştır.

konularını incelemiş, Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun Eserlerinde Eğitim Değerleri tezinde ise;

Eğitim, kültür alanında Yakup Kadri’nin eserleri tek tek incelenmiş ve buradan hareketle eserlerde ele alınan çocukluk-aile-okul-dini eğitim-sosyal çevre gibi kavramlar eğitim değerleri içinde değerlendirilmiş, o günden bugüne bakılarak eğitim problemleri, benzer ve farklı yönleriyle analiz edilmiştir.

konularını incelemiştir.

hamza aydogdu egitimi tezleri seminerleri ve makaleleri

Aydoğdu bunların dışında birçok makale yazmış ve seminerlerde bulunmuştur. Bunlardan bazıları şunlardır:

MAKALELERİ

2009 - Yenilenen Eğitim Sistemi ve OGES, Arı Koleji Eğitimin Değişen Yüzü: Yeni Paradigmalar Konferansı

2009 - Tevhid-i Tedrisat ve Eğitimdeki Gelişmeler

2010 - Liderlik ve Yalnızlık

2011 - Neyi Ne Kadar Öğrenebiliyoruz

2011 - Kültürel Yozlaşmanın Götürdükleri

2012 - Vantage Point

2012 - Yeniden Yeşeren Hayatlar

2013 - Sosyal Hayatın Sonu

2013 - İsimsiz Kahramanlar

SEMİNERLERİ

2007 - Kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşlarda “Başarı; Yönetim, Ekip Çalışması”

2007-2008 - SBS ve Ortaöğretime Geçiş Sistemi

2009 - Millî Eğitim Bakanlığı Bakanlık Müfettişleri

2010 - Yurtdışındaki Türk Çocuklarına Türkçe Öğretimi, Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi ve Öğretmenliği Çalıştayı

2011 - Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Yeterlilikleri

2011 - Örgütsel Değişim Sürecinde Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Yeterlikleri Çalışmaları

2012 - “Y” Neslini Yetiştiren Yönetici Profil

Dr. Hamza Aydoğdu’nun tüm makaleleri ve seminerleri hakkındaki bilgileri ve detayları Aydoğdu’nun kendisine ait websitesinde bulabilirsiniz.

HAMZA AYDOĞDU KAÇ YAŞINDA? EVLİ Mİ? ÖZEL HAYATI

hamza aydogdu ozel hayati, evli mi

Türkiye’de dikkat çeken genç bürokratlardan birisi olan Dr. Hamza Aydoğdu sosyal medyada ilgi görev ve sevilen bir idarecidir. Çalışkanlığı ve zekası ile de dikkat çeken Aydoğdu getirildiği bütün görevleri hakkıyla yerine getirmiştir ve öğretmen olarak başladığı meslek hayatında valilik görevine kadar yükselmeyi başarmıştır. Oldukça iyi ve başarılı bir eğitimci olan Valimiz 1975 doğumludur ve 46 yaşını doldurmuştur. Aydoğdu evlidir ve iki çocuğu bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
15
kapalı