Hande Sarıoğlu Kimdir Nerelidir? Boyu ve Yaşı Kaçtır? Hangi Takımlı?

Hande Sarıoğlu kimdir? Ne iş yapmaktadır? Ne zamandır Habertürk Televizyonu'nda çalışıyor? Nerelidir? Kaç yaşındadır? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

KİMDİR 03.12.2019, 02:57 10.12.2019, 09:35
Hande Sarıoğlu Kimdir Nerelidir? Boyu ve Yaşı Kaçtır? Hangi Takımlı?

3 Aralık 2019 tarihinde Habertürk Televizyonu'nda yayınlanan Spor Saati isimli spor yorum ve tartışma programında Gazeteci - Televizyoncu Fatih Altaylı ile tartışması ile yeniden gündeme gelen oyuncu ve sunucu Hande Sarıoğlu kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? Ne iş yapmaktadır? Daha evvel yaptığı işler ve aldığı görevler nelerdir? Detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Hande Sarıoğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Ufak da olsa oyunculuk yapmış olan ve şu anda Habertürk Televizyonu'nda sunuculuk - moderatörlük görevini yürüten Hande Sarıoğlu 19 Eylül 1988 tarihinde Düzce iline bağlı Akçakoca ilçesinde dünyaya gelmiştir. İki çocuklu bir ailenin küçük çocuğu olan Hande Sarıoğlu'nun bir ağabeyi bulunmaktadır. İstanbul Kültür Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı lisans bölümünden mezundur. 2020 yılı itibariyle 32 yaşına girecek olan güzel sunucunun boyu ise 1.72'dir. 

Hande Sarıoğlu Ne İş Yapar? 

Hande Sarıoğlu günümüz itibariyle Habertürk Televizyonu'nda sunuculuk ve moderatörlük görevi yapmaktadır. Habertürk TV ekranlarında yayınlanan Spor Saati isimli spor yorum ve tartışma programının moderatörlüğünü yapan Hande Sarıoğlu sunuculuk yaşamına ilk olarak Star TV ekranlarında yayınlanan ve Mehmet Ali Erbil'in sunduğu Çarkıfelek programıyla başlamıştır. Çarkıfelek programında hediyeler vermek üzere bağlanılan çeşitli şehirlerdeki ailelere mikrofon uzatan sunucu olarak tanıdığımız Hande Sarıoğlu 2011 yılında Ümit Erdim ile birlikte Pasaport isimli bir yarışma programının sunuculuğu görevini de üstlenmiştir.

Daha sonra aynı yıl içerisinde Fox Televizyonu'nda yayınlanan Kaç Para Kaç isimi programın sunuculuğunu yapan Sarıoğlu, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu TRT 1'de her gün yayınlanan Ana Ocağı isimli yarışma programına 30 Kasım 2015 tarihinde yarışmacı olarak katılarak yeniden ekranlarda boy gösterdi. 

2016 yılına kadar çok faal olmayan güzel sunucu 2016 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan Böyle Çok Daha Güzelsin isimli programda Alp Kavasoğlu ve Sema Çelebi'nin de bulunduğu jüri ekibinde yer aldı. 

2017 yılının Ağustos ayı ile beraber Tivibu Spor ekranlarında spor sunuculuğuna merhaba dedi. Buradaki deneyiminin ardından Habertürk Televizyonu'na geçen Hande Sarıoğlu 13 Mayıs 2019 tarihinden günümüze kadar bu kanalda sunucu olarak görev yapmaktadır.

Şu an sunuculuğunu yaptığı spor yorum ve tartışma programı Spor Saati'ne Emin Çağlar'ın moderatörlük yaptığı süreçte dahil olan Hande Sarıoğlu bugün itibariyle programın moderatörlüğünü gerçekleştirmektedir.

Hande Sarıoğlu'nun Oyunculuk Kariyeri

Esasen oyuncu olmayan Hande Sarıoğlu 2010 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan ve Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adla yayımlanmış romanından uyarlanan, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat ve Selçuk Yöntem'in paylaştığı Aşk-ı Memnû isimli dizinin son bölümlerinde düğün organizatörü rolünü üstlenmiştir. 

Hande Sarıoğlu Hangi Takımlı?

Hande Sarıoğlu 3 Aralık 2019 tarihinde Habertürk Televizyonu'nda yayınlanan Spor Saati isimli programda Fatih Altaylı ile Galatasaray'ın futbolcusu Ömer Bayram'ın Trabzonspor ile yapılan müsabaka esnasında rakibine yapmış olduğu hareket sonrası kırmızı kart görüp görmemesi gerektiği konusunda yaşadığı tartışmadan sonra Fatih Altaylı'nın canlı yayını terk etmesi üzerine özellikle Fenerbahçe taraftarından destek görmüştür. 

Hande Sarıoğlu pozisyona dair Fatih Altaylı'nın, poziyonun kırmızı kart gerektirmediğine dair yorumu üzerine, Fenerbahçe futbolcusu Emre Belözoğlu böyle bir hareket yapsa aynı şekilde mi düşünürdünüz? sorusundan sonra herkes Hande Sarıoğlu'nun Fenerbahçe taraftarı olduğunu düşündü.

Ancak aslında Hande Sarıoğlu aslında sıkı bir Galatasaray taraftarı. Tartıştığı Fatih Altaylı'nın da koyu bir Galatasaray taraftarı olması her ne kadar diğer takım taraftarlarının kafasını karıştırmış olsa da Hande Sarıoğlu sosyal medya hesaplarında Galatasaray taraftarlığını gösteren paylaşımlarda bulunuyor ve bunu açıkça ortaya koyuyor. 

Yorumlar (0)
12
açık