Kahraman Tazeoğlu Kimdir? Nerelidir? Kariyeri Nedir? Eserleri Nelerdir?

Kahraman Tazeoğlu kimdir, Kahraman Tazeoğlu nerelidir, hangi işler ile uğraşmıştır, kariyeri nasıl başlamıştır, Kahraman Tazeoğlu'nun eserleri nelerdir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

KİMDİR 10.07.2020, 13:39 10.07.2020, 16:32
Kahraman Tazeoğlu Kimdir? Nerelidir? Kariyeri Nedir? Eserleri Nelerdir?

KAHRAMAN TAZEOĞLU KİMDİR? NERELİDİR?

10 Ağustos 1969 yılında dünyaya gelen Kahraman Tazeoğlu, İstanbul’un Cevizli semtinde büyümüş ve zorluklarla dolu bir hayat geçirmiştir. Doğduğu günden itibaren de bu şehirde yaşamaya devam etmiştir. Okul hayatını da aynı şekilde bu şehirde tamamlamıştır. Sizler onu yazdığı kitaplarla, şiirlerle tanıyor olabilirsiniz ama o gerçekten zor dönemler atlatmış ve bugünlere gelmiştir. Aslında çocukluğundan beri spiker olma hayaliyle yaşamış ve bunu da günü geldiğinde gerçekleştirmeyi başarmıştır. Aslan burcu olan Tazeoğlu, aynı zamanda evlidir. Çocukluğundan beri çok düşünen ve çok yazan biri olmuştur. Bu yüzdende 80’li yıllarda düşündüklerini kaleme almış ve birtakım şiirler yazmaya başlamıştır. Bu yazdığı şiirleri de bir defterde toplamaya karar vermiştir. Her ne kadar bizler onu yazar kimliği ile tanısak da yazarlıktan önce de birçok alanda başarılı işler yapmıştır.

KAHRAMAN TAZEOĞLU VE KARİYERİ

İş hayatına aslında ilk olarak radyo programcılığı yaparak başlamıştır. Bu işe başlamasının sebebi ise çocukluk dönemindeki spikerlik hayranlığıdır. Radyo dinlemeyi her zaman çok sevmiştir ve daha 19 yaşındayken bu hayranlığı artmış ve kendi kendine de radyo spikerleri gibi konuşmaya başlamıştır. Daha sonrasında Türkiye’de ilk özel radyoların açılması ve yayına geçmesi ile birlikle Kahraman Tazeoğlu için de bir umut ışığı doğmuştur. Çünkü o gerçekten sıkı bir radyo programı takipçisidir ve gerçekten bu işi yapmayı da çok istiyordur. Özellikle Gecenin Serserisi programını hiç kaçırmaz ve sürekli dinler. Bir gün bu programın yapıldığı radyo programına gider ve hayatı o anda değişir. Programda hem sohbetler edip hem de şiirler okur ve 1993 yılında Kadıköy FM’de radyocu olarak program yapmaya başlar. Hayatı boyunca da çeşitli radyo programlarında sunuculuk görevini üstlenmiştir. En son Radyo 7 de sunuculuk yapmış ve daha sonrasında haber spikerliğine geçmiştir. Tazeoğlu, sadece radyo sunucusu ve haber spikerliği yapmamıştır. Bu mesleklere ek olarak birçok programda program sunuculuğu, şiir programları, program yapımcılığı ve program yönetmenliği de yapmıştır. Çok yönlü kişiliği ve yeteneği ile de çok kısa süre içerisinde tanınan ve sevilen simalar arasında yerini almıştır. Son olarak da tabiki yazar kimliği ile ön plana çıkmıştır ve hali hazırda da birçok kitabı piyasada bulunmaktadır.

KAHRAMAN TAZEOĞLU VE ESERLERİ

Yazı hayatına ilk olarak çocukluğundan itibaren şiirler yazarak başlayan Kahraman Tazeoğlu, önce şiir kitapları ile ünlü olmuştur. Daha sonrasında şiir yazmayı bırakıp onun yerine denemeler ve roman kitapları yazmaya başlamıştır. Eskiden ve günümüze kadar gelen birçok değerli kitabı bulunmaktadır.

Kitapları:

2001 yılında- Seni İçimden Terk Ediyorum (Şiir)

2002 Yılında- Ölü Bir Kentin Morg Alfabesi (Şiir)

2002 Yılında- Mavi Ada Mektupları

2004 Yılında- Tutsak Mektuplar

2005 Yılında- Araz (Roman)

2013 yılında yayınlanan Bukre adlı kitabı ile de son beğenilmiş ve en çok satan kitaplar arasında girmeyi başarmıştır. En başarılı kitabı da bu olmuştur.

Yazarın yukarıda bahsettiğimiz eserlerinin dışında bir de katkıda bulunduğu eserleri bulunmaktadır. Bunlarda; Vazgeçtim, Simru, İki Söz, Yaralı, Mor, Furkan Allah’a Emanet Ol, Cevapsız Çağrı, Bambaşka, İntikam, Eyvallah, Susacak Var, Aşkla Kal, Başka-Ayrılık Ayrı Aşk Bitişik Yazılır gibi birçok eserde de yazarın duyguları ve düşünceleri yer almaktadır. Ayrıca başta üniversiteler olmak üzere birçok kurum ve kuruluştan da başarılı kitapları için çeşitli ödüller almıştır. Bu yüzden de bütün iş hayatı başarılı şekilde geçmiştir.

Yorumlar (0)
15
açık