Yaptığı Çirkin Açıklamalarla Tepki Çeken Çolpan Işın Taner Kimdir? Ne İş Yapar?

Geçtiğimiz 23 Nisan'da tüm yurdu yasa boğan küçük bir çocuğun tecavüze uğraması olayına dair yapmış olduğu tüyler ürperten yorum ile sosyal medyanın bir anda gündemine oturan Çolpan Işın Taner kimdir? Ne iş yapar? Konu hakkında yapmış olduğu tüm vicdanları yaralayan açıklamaları neler. Yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Yaptığı Çirkin Açıklamalarla Tepki Çeken Çolpan Işın Taner Kimdir? Ne İş Yapar?

Çolpan Işın Taner Kimdir

1960 yılında Samsun'un Havza ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ankara'da yetişen Taner Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde okumuş ve buradaki öğrenimini 1979 yılında tamamlamıştır. 1982 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde İngilizce bölümüne girmiş ve bu bölümden mezun olmuştur. Ancak öğretmenlik mesleğini yapmayarak başka alanlarda iş hayatını sürdürmüştür.

Çolpan Işın Taner Ne İş Yapar?

İş hayatından emekli olduktan sonra felsefe üzerine çalışmış ve the course in miracles ve secret eğitimleri almıştır. Bu çalışmalarla birlikte kişisel gelişim ve yaşam koçluğu alanında çalışmaya başlamıştır. Bu ilerleyişte The Key Başarı Akademisi'nde eğitimler alarak yaşam koçluğu yapmaya başlamıştır.

Çolpan Işın Taner'in Çocuklara Taciz ve Tecavüz Hakkında Söyledikleri

Bildiğiniz gibi 23 Nisan 2019 tarihinde ülkemizde çok acı bir olay yaşandı. Henüz dört yaşında bir kız çocuğu tecavüze uğradı. Üstelik çocuk bayramında gerçekleşen bu olay üzerine tüm ülke derin şekilde yaralandı. Vicdanı olan herkesin, din, dil, ırk, siyasi görüş farkı gözetmeksizin tek ses olarak tepki gösterdiği ve aynı insani hassasiyetlerle yaklaşarak lanetlediği bu olayın üzerine Çolpan Işın Taner'in sosyal medya hesabı üzerinden aşağıdaki sözleri söylediği dile getirilmektedir;

"Her şeyden önemlisi anne baba neyle meşgüldü? Dört yaşındaki çocuğun yeri annesinin yanıdır. Annesinin gözünün önünden bir saniye bile ayrılmaması gerekir. Bakamıyorsan doğurmayacaksın."

Buraya kadar sarf etmiş olduğu sözlerle, evladının başına çok acı bir olay gelmiş olan bir anneyi itham eden, suçlayan sözleri bile yeterince korkunç Ancak sözler bununla sınırlı kalmıyor ve daha da korkunç bir hal alıyor.

"Ayrıca bize kötü gibi görünen durumlar, belki de bizi daha kötüsünden korumak için öyledir. Yani ilahi adalet var. Yılanın başı küçükken ezilmelidir. O çocuğun ailesi ak partinin yemlediklerinden ise ve bir gün ortalıkta gezinip bilinçsizce ak partiyi destekleyenlerden biri olacaksa bugün bunu yaşamış olması daha iyidir. Değmez bu insanların çocukları için bile olsa."

Bugün geldiğimiz noktada Çolpan Işın Taner gibi "insanlar" ne yazık ki ya çoğalmaktadır ya da sosyal medya yüzünden biz bu tip şahıslar ile daha fazla karşılaşır olduk. Her ne olursa olsun, hangi partiyi, hangi takımı, hangi grubu desteklerse desteklesin; hangi milletten, hangi okuldan, hangi dinden veya mezhepten olursa olsun birilerini eleştirirken, durum değerlendirirken insanlığımızı yitirmememiz lazım hele söz konusu bir çocuk olduğunda en taş kalplerin bile yumuşaması gerekirken bize ne oldu da bu hale geldik diye kendimize sormamız lazım. Umarız ki bu tip olaylar, yorumlar büyük tepkiler alarak hiçliğe gömülüp gider; bu tarz paylaşımlar, söylemler arttıkça ne yazık ki bizler zaten kötüye gitmekte olan yaşam tarzımızı bataklığın en derinlerine batırmaya devam ediyoruz...

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2019, 17:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
İnsan İnsan
İnsan İnsan - 1 yıl Önce

Bu çirkinliği herkes görsün.

Muhammed
Muhammed - 1 yıl Önce

Allah belasını versin