Youtuber Uras Benlioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nasıl Youtuber Oldu?

Youtuber Uras Benlioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nasıl Youtuber Oldu? Uras Benlioğlu'nun hayat hikayesi nasıl? Uras Benlioğlu kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç?

KİMDİR 06.07.2020, 23:54
Youtuber Uras Benlioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nasıl Youtuber Oldu?

Yaptığı işler ve sosyal medya da ki paylaşımları ile değişik yaş grupları arasındaki insanların dikkatini üzerine çekerek, YouTube’da hatırı sayılır bir takipçi sayısına haiz olan, yer aldığı projelerde başarılı bir yol çizen Uras Benlioğlu’nun hayatında kısa bir yolculuğa çıkmadan olmaz.

URAS BENLİOĞLU KİMDİR?

Uras Benlioğlu, tam bir Kova Burcu insanı olarak 16 Şubat 1982 tarihinde yapılan araştırmalar da Türkiye'nin en mutlu şehri olarak ortaya çıkan İzmir de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise okul hayatını İzmir de yaşayan Uras Benlioğlu ,18 yılın ardından Akademik eğitim hayatı için İstanbul'a gelip Marmara üniversitesi İletişim Fakültesi’nde lisans eğitimine başladı. Akademik hayatı sürdüğü dönemde; ülkenin önde gelen ulusal kanallarında yer alan haber programlarında seslendirme ve muhabirlik yaparak medya dünyasına giriş yapmıştır. Ali Kırca gibi tanınmış usta bir haberci ile yıllarca beraber çalışıp önemli haberlere imza atmıştır. Haber programlarının ardından 2014 yılında" Tims Productions yapım firmasının önemli projelerinden olan “Tamam mıyız?” ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi efsane işlerde kamera arkasında yer alarak projelerin başarısına katkı sağlamıştır. Ayrıca 2018 yılında vizyona giren, diğer bir youtuber Enes Batur'un “ Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?” filminde kamera önünde rol alarak, projenin adından söz ettiren oyuncularından olmuştur.

İzmir'in Kurtuluş olan 9 Eylül 2012 yılında aşık olduğu kadın Rana Benlioğlu ile sonsuzluk yemini edip evlendiler. Ve bu evlilikten Ali adında dünya tatlısı bir oğlu dünyaya gelmiştir. Uras Benlioğlu’nun aşık olduğu bir başka şey ise renklerine gönülden bağlı olduğu Sarı kırmızılı Göztepe ve Galatasaray futbol takımlarıdır.

NASIL YOUTUBER OLDU

Uzun yıllar kamera arkasında önemli projelerde yer alması;  ve bu süreçte kendisi için edindiğini düşündüğü her türlü bilgi, tecrübe ve gözlemi insanlara bir şekilde aktarıp paylaşma isteği ile başladı her şey. Uras Benlioğlu bu anlamda ilk YouTube kanalını, medya hayatını ciddi bir karar ile bırakarak 1 Haziran 2014 yılında "Uras' la pratik bilgiler " isimli kanalını kurdu ve kısa bir süre içinde sıkı bir takipçi sayısına ulaştı. İçinde bulunduğumuz Haziran ayı itibariyle, 2.820.000 abonesi olan kanalının takipçileri belirli bir yaş ve demografik bir kitle değil. Her yaş ve cinsiyete hitap eden kanalda; insanların eğlenceli dakikalar geçirdikleri, videolara bırakılan yorumlardan açık bir şekilde anlaşılıyor. Ünlü YouTuber Uras Benlioğlu'nun ayrıca; “Uras Benlioğlu Artı, Ali ve Uras, Pratik Bilgiler Junior, Rana Benlioğlu youtube’da” isimlerinde yine kendisine ait, ve ayrıca kendisiyle birlikte oğlu Ali’nin yer aldığı YouTube kanalları bulunmaktadır.

Sosyal medyada hemen her platformda yer alan Uras Benlioğlu, zaman zaman takipçileri ile girmiş olduğu diyaloglar nedeni ile de gündeme geliyor. En son olarak bir doktorun, youtuberlar için "kolay para kazanıyorlar " diyerek hedef gösterdiği Uras Benlioğlu’nun medya üzerinden verdiği cevap sonrasında doktorun özür dilemesi ile konu tartışmadan çıkıp tatlıya bağlanmıştır.
Exatlon challange kanalında, 2019 yılında Türkiye’den de katılan 18 kişilik yarışmacı kadrosunda yer alarak ülkemizi temsil etmiştir.

Yorumlar (0)
22
parçalı bulutlu