kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

KPSS Alan Sınav Soruları 2017

KPSS alan sınavı 27 Mayıs 2017 tarihi sabah oturumuyla başladı. Bugün ve yarın toplamda iki gün, üç oturum olarak gerçekleştirilecek olan sınavın sorularını tartışabilmek adına KPSS alan sınav soruları 2017 paylaşımı yapıyoruz. Yazımız içerisinde yer alan forum linki üzerinden alan sınavında çıkan bütün soruları görebilirsiniz.

KPSS Alan Sınav Soruları 2017
A+
A-

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı bugün yapılmakta olan sabah oturumuyla başladı. KPSS alan sınav saatleri birinci oturumun 27 Mayıs Cumartesi 10.00, ikinci oturumun yine aynı gün saat 14.30 olarak belirlendi. 3. Oturum sınavları ise 28 Mayıs 2017’de saat 10.00’da yapılacak. KPSS 2017 alan sınavının 1. Oturum da ” Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler ve Çalışma Ekonomisi  ” alan sınavları yapılacak. 40’ar sorunun yer alacağı her bir bölüm için verilen süre 50 dk olarak belirlendi.

KPSS Alan Sorularını Konuşuyoruz

ÖSYM’nin son yıllarda gerçekleştirdiği sınavlarda, sınav sorularının açıklanması konusunda sınava göre hareket ettiği bilinmektedir. Geçtiğimiz hafta ÖYSM tarafından yapılan 2017 KPSS Genel Kültür – Genel Yetenek sorularının sınavdan iki gün sonra açıklanması, Alan oturumlarında sorulan sınav sorularının da geç açıklanması ihtimalini gösteriyor. Biz de tercihiniyap ailesi olarak bu durumu dikkate alarak, konuyla ilgili bir paylaşım platformu açıyoruz. Aşağıda yer alan link üzerinden 2017 Kpss a grubu / alan sınavları paylaşımlarını takip edebilirsiniz. 

2017 KPSS A Grubu / Alan sınav sorularını burada paylaşıyoruz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.