KPSS Lisans Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri Oturumları Yarın Gerçekleştirilecek

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Genel Kültür – Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri oturumları yarın gerçekleştirilecek.

20.05.2017
A+
A-

ÖSYM’nin gerçekleştirdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın ilk ayağı yarın başlıyor. Öncelikle Sabah Saat: 10:00’da Genel Kültür Genel Yetenek oturumu, öğleden sonra 14.00’da ise Eğitim Bilimleri oturumu yapılacak.

Sabah girilecek oturum hem Eğitim Fakültesi Mezunlarını hem de KPSS A Grubu Alan öğrencilerini ilgilendirmekte. Her iki taraf da puanlarının hesaplanması için sabah oturumuna katılmak durumunda. Aksi halde puanlarının hesaplanması mümkün bulunmamaktadır.

09:45 Kuralı’na Dikkat! 

ÖSYM’nin bu yıl YGS ile başlattığı ve uygulamasını sürdürdüğü 09.45 kapı kapanma kuralı bu sınavda da geçerli olacak. Adayların kapıların kapanmasından sonra salonlara girişlerine izin verilmeyecek. Bu nedenle adaylar ulaşım konusunda planlı hareket etmeli ve en az kapı kapanmadan yarım saat evvel sınav merkezine ulaşmalıdırlar. 

Ankara’da Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek Ak Parti Kurultayı nedeni ile kapalı olacak yollara dikkat!

Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, 20 Mayıs 2017 Saat:20:00’dan itibaren aşağıdaki yollar kapalı 

“Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane kavşağı arası ile giriş ve çıkışları, Baruthane Kavşağı- Ulus Kavşağı arası, İstanbul Caddesi-Baruthane Kavşağı arası çift taraflı yan varyantlar), Hipodrom Caddesi-Talatpaşa Bulvarı (Ulaştırma Kavşağı ile Opera Köprüsü arası tüm giriş ve çıkışları/Gar Kavşağı alt geçidi dahil) ve Kazım Karabekir Caddesi’nin (Anadolu Meydanı-İstanbul Caddesi arası) araç trafiğine kapatılacaktır”

Özellikle Gazi Üniversitesi, Yenimahalle, Etlik hattına geçiş noktası olan bu güzergâhlardan gitmesi gereken adayların zamanlamalarını buna göre yapmaları faydalarına olacaktır.

Gelecek hafta 27-28 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu Alan oturumlarından evvel ilk adım olan bu oturumda Tercihini Yap ailesi olarak tüm adaylara başarılar dileriz.

KPSS’ye dair bilgi alışverişi için Forum Sayfamız;   KPSS İstişare Başlığı

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.