KPSS Kaç Yılda Bir Yapılır?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS hangi yıllar, kaç yılda bir yapılır? 2019 KPSS ne zaman? KPSS Tek yıl nedir? KPSS çift yıl nedir? KPSS tek yıl çift yıl ne demek?

KPSS 10.06.2018, 23:11 10.07.2019, 02:12
KPSS Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A Grubu Alan Bilgisi ve Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT ve Eğitim Bilimleri Sınavları her yıl gerçekleştirilir. 2019 yılında KPSS Alan Bilgisi Lisans sınavı ile 2019 KPSS ÖABT ve Eğitim Bilimleri Sınavları'nın Temmuz ayında gerçekleştirilmesi beklenmektedir. 

KPSS B grubu, KPSS Önlisans ve KPSS Ortaöğretim Sınavları ise 2018 yılında gerçekleştirilecek olup 2019'da sınav gerçekleştirilmeyecektir.

KPSS Tek Yıl - Çift Yıl Ne Demektir?

KPSS Yukarda saydığımız A Grubu Alan Bilgisi sınavı ve ÖABT / Eğitim Bilimleri sınavları her yılda gerçekleştirilirken, KPSS B Grubu Lisans, KPSS Önlisans, KPSS Ortaöğretim Sınavları sadece çift yıllarda yapılmaktadır. Yani 2018 yılında gerçekleştirilecek olan bu sınavlar bir dahaki sefere 2020 yılında yapılacak, bu gruplar için 2019 yılında sınav gerçekleştirilmeyecektir.

A Grubu içinse her yıl sınav yapılacaktır. 

Bu sınavlardan alınan puanların geçerlilik süreleri içinse KPSS Kaç Yıl Geçerli? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (6)
Sinan Bolat 3 yıl önce
Hocam şimdi A grubu için sınav her yıl. B grubu neden iki yılda bir? Bu konuda bişey yapamaz mıyız? Etkinlik falan???
Sudenur bezgin 2 yıl önce
Eşitlik istiyorsanız 4 yıla tamamlayın.
Murat 3 yıl önce
Sinan Kardeş Doğru söylüyor.Neden yani A Grubuna Giren insanda B Grubuna Giren İnsan Değilmi Neden İki Yılda Bir Giriliyor bu Sınav...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık