KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim 7 Ekim tarihinde gerçekleştirildi. Peki KPSS Ortaöğretim sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim 7 Ekim 2018 tarihinde Pazar günü gerçekleştirildi. Memur olma hayali kuran binlerce kişinin girdiği sınav başarıyla tamamlandı. KPSS Ortaöğretim sınavının üzerinden günler geçti. Şimdiyse sınava giren binlerce aday KPSS Ortaöğretim sınavının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. Stresli ve heyecanlı bekleyiş ne zaman sona erecek?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim gerçekleştirildi. Lise mezunu binlerce kişinin girdiği sınavın sonuçlarının açıklanması için geri sayım başladı. Memur olma hayali kuran lise mezunu binlerce kişi sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 

KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

7 ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim Sınavı 8 Kasım 2018 tarihinde Perşembe günü açıklanacak. Memur olmak isteyen lise mezunu binlerce kişi ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden sonuçlarını öğrenebilecek. https://sonuc.osym.gov.tr adersi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapan vatandaşlar sınav sonuçlarını kolaylıkla öğrenebilecek. Adayların sınav sonuçlarını elektronik ortam üzerinden öğrenmesi gerekiyor. Çünkü sınav sonuçları basılı bir şekilde sınava girenlerin adreslerine gönderilmeyecek.

KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Ortaöğretim 7 Ekim tarihinde yapıldı. 8 Kasım tarihinde ise sonuçlar açıklanacak. 7 Ekim'de yapılan KPSS Ortaöğretim Temel Soru Kitapçığı ise 9 Ekim tarihinde adayların erişimine açıldı. ÖSYM'nin resmi internet sitesine giren adaylar "Aday İşlemleri Sistemi" üzerinden sınav soru ve cevaplarına erişebilecek. Adayların https://ais.osym.gov.tr adresine girip T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girmesi yeterli.

KPSS Ortaöğretim İptal Edilir Mi?

2018 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS Ortaöğretim sınavının hangi durumlarda iptal edileceği merak edilmektedir. KPSS Ortaöğretim sınavının sınav süresince uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Adayların kopya çekmemeleri, vermemeleri, konuşmamaları, görevlilerle diyalog kurmamaları gerekmektedir. Sınav sorularına dışarıyla çıkarmaması gereken adaylar bu kurallara uymassa sınavları geçersiz sayılır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 23:56
YORUM EKLE