Maliye Bölümü Üniversite Başarı Sıralaması
KPSS maliye bölümünde en başarılı üniversiteler hangileridir? Maliye bölümleri içerisinde en yüksek 2017 KPSSP1 puanını hangi üniversite mezunları çıkarmıştır? Maliye bölümünde genel kültür ve genel yetenek netlerini hangi üniversite mezunları daha fazla yapmıştır? Maliye bölümü mezunlarının 2016 KPSS sonuçlarına göre hukuk, maliye ve muhasebe netleri üniversitelere göre nasıldır? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavına göre maliye bölümü mezunlarının genel kültür ve genel yetenek netlerine göre KPSS P1 puan sıralamasını tablo haline getirdik. 2017 KPSSP1 puanına göre maliye bölümünde en başarılı üniversite hangisidir? KPSS netleri üzerinden yapacağımız analize göre netleri sayısal anlamda analiz ederek bir sıralama yapacağız. Üniversiteler arası rekabeti gösteren bir veri olarak KPSS sonuçlarına göre bakalım hangi üniversitenin maliye bölümü mezunları daha fazla başarı sağladı.

Maliye Bölümü KPSS 2017 G.K. - G.Y. Sıralaması

Maliye bölümüne ait 2017 KPSS Genel Kültür - Genel Yetenek netlerine göre üniversite sıralaması KPSS P1 puan türüne göre aşağıdaki şekildedir:

Maliye Bölümü KPSS 2016 AlanSıralaması

Üniversiteler arasında kpss sıralamasında maliye bölümünü listelerken dört önemli dersi baz almaya çalıştık. Burada en fazla net çıkaran üniversiteden başlamak üzere 10 üniversiteyi sıraladık. KPSS 2016 sonuçlarına göre hazırladığımız tablomuzda,dört alan dersinden mezunların en fazla net çıkardığı üniversite: Gazi Üniversitesi olmuştur.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları