Leh Dili ve Edebiyatı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Leh dili ve edebiyatı 2019 taban puanları kaçtır, leh dili ve edebiyatı 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 leh dili ve edebiyatı başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre leh dili ve edebiyatı bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

31.05.2019
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan alırlar ve bu puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir yerlere yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin sonraki yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan leh dili ve edebiyatı 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

<div></div>

LEH DİLİ VE EDEBİYATI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Leh dili ve edebiyatı bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 296,80644 ve sıralaması ise 37851 olarak görülmektedir. Adaylar eğer leh dili ve edebiyatı bölümüne bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından dil puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

LEH DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ede. Fak. Leh Dili ve Edebiyatı      DİL 37851 296,80644

<div></div>

<div></div>

*Yazımızda yer alan leh dili ve edebiyatı bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan taban puan dosyası için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 4 yıllık tüm bölümleri kapsayan başarı sıralaması dosyası için:

►  2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Dosyalar ve Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.