Kimdir

Lütfiye Selva Çam Kimdir? Eğitimi ve Siyasi Kariyeri Nasıldır?

Ak Parti içerisinde birçok başarılı siyasetçi bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de Lütfiye Selva Çam, Çam hakkında kimdir, nereli, nerede okudu gibi sorular da kamuoyu tarafından merak ediliyor.

LÜTFİYE SELVA ÇAM KİMDİR?

Lütfiye Selva Çam 1970 yılının 5 Eylül gününde dünyaya gelmiştir. Şanlıurfa’da doğan Selva Hanım babasının asker olmasından ve görevinden kaynaklı olarak Anadolu’nun pek çok ilinde bulunmuştur.

Ankara’da öğrenim hayatına başlayan Sayın Çam burada Bahçelievler Alparslan İlkokulu’nda ve Deneme Lisesi’nde okumuştur.

LÜTFİYE SELVA ÇAM’IN EĞİTİM HAYATI

Deneme Lisesi’nden mezun olduktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği bölümüne kaydını yaptıran Lütfiye Selva Çam buradaki öğrenimini de başarı ile tamamlamıştır.

Hem eğitimi hem de mesleki hayatı ile ilişkili olarak gerek yurt içinde gerekse yurt dışında araştırmalara, çalışmalara katıldı. Bu araştırmalar genellikle İnsan kaynakları, yönetim, organizasyon ve eğitim başlıklarını içermekteydi. Boston ve Troy State üniversiteleri ile birlikte “Doğu Almanya’nın Yeni Ekonomik Süreci”  konusunda Dresden’de araştırma çalışmaları yürüten Selva Hanım Yönetim, Organizasyon, Kişisel Gelişim ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularındaki çalışmalarını sürdürürken bunlara dair çalışma ve uygulamaları hem yabancı kuruluşlarda hem de aile şirketinde faaliyete geçirdi.

LÜTFİYE SELVA ÇAM’IN MESLEKİ VE SİYASİ KARİYERİ

Eğitim hayatında da değindiğimiz üzere mesleki hayatında da faaliyete geçirmek üzere çalışmalar ve araştırmalar yapan Lütfiye Selva Çam İnsan kaynakları, yönetim ve organizasyon gibi konularda mesleki olarak da eylemlerde bulundu. Yurt dışı temelli yabancı kuruluşlarda da bu faaliyetlerini yürüten Çam aile şirketinde de aktif rol oynadı.

lutfiye selva çam egitimi ve kariyeri

Ak Parti içinde aktif siyaset yapan Lütfiye Selva Hanım siyasi olarak pek çok aktif görevde bulunmuş ve bu görevlerini layıkıyla yerine getirmiştir. Bu görevler şu şekilde sıralanabilir.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK ve MYK Üyeliği

Ak Parti Ekonomi İşleri Başkanlığı

Ak Parti Dış İlişkiler Başkanı

Avrupa Halk Partisi (EPP) Gözlemci Yönetim Kurulu Üyeliği

Asya Siyasi Partileri Konferansı  (ICAAP) Kadın Kolları Başkan Yardımcılığı

GÖNÜLDER Ankara Şube Başkanlığı

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Ankara Kurucu Temsilciliği

Lütfiye Selva Çam 25. ve 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili olarak seçilmiştir ve şu anda da 27. Dönem Ankara Milletvekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca yine şu an aktif olarak AK Parti MKYK Üyesi ve TBMM AB Uyum Komisyonu Üyesi konumlarında bulunmaktadır. TBMM resmi internet sitesine göre aynı zamanda 22 Eylül 2015’ten bu yana AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı görevini de üstlenmektedir.

<div></div>

LÜTFİYE SELVA ÇAM NERELİ? KAÇ YAŞINDA? ÖZEL HAYATI

Baba adı Taha Fadıl anne adı Fatma olan Lütfiye Selva Çam TİKA başkanı olarak görev yapan Serdar Çam ile evlidir. Çiftin üç çocuğu bulunmaktadır. Doğum yeri Şanlıurfa olan başarılı siyasetçinin aslen nereli olduğuna dair net bir bilgiye ulaşılamamıştır.

lutfiye selva cam ozel hayati, kac yasinda, nereli

1970 doğumlu olan Lütfiye Selva Hanımefendi 51 yaşının içerisindedir. Çok iyi seviyede İngilizce bilmesinin yanı sıra orta düzeyde de Fransızca ve Arapça bilgisine sahiptir.

Hem milletvekili olarak, hem de parti içi işler ile direkt olarak siyasetin içinde yer alan Lütfiye Selva Çam aynı zamanda yine siyasi oluşumlar sayılabilecek derneklerde de aktif rol almakta ve bundan büyük mutluluk duymaktadır. Aldığı görevleri başarı ile üstelenen Çam aynı zamanda başarılı yönetici olarak görülmektedir. 1995 yılından bu yana MÜSİAD ile girişimciliğe yönelik çalışmalarda da yer almaktadır.

<div></div>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu