2018-2019 PTT Memur ve Personel Maaşları Ne Kadar?

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) bünyesinde görev yapan personeller ne kadar maaş almaktadır? 2018-2019 PTT Memur ve Personel maaşları ne kadar? PTT personel maaşı 2018 ne kadar? PTT memur maaşı 2018 ne kadar?

2018-2019 PTT Memur ve Personel Maaşları Ne Kadar?

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Türkiye'nin en büyük ve en verimli teşkilatlarından biridir. Hayati önem taşıyan işlevi sayesinde uzun yıllardır Türkiye'ye hizmet etmektedir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde görev yapan PTT kadrolarında binlerce personel çalışmaktadır. Ve her yıl büyüyen PTT yine her yıl binlerce personel alımı gerçekleştirmektedir.

Peki bu denli büyük bir oluşumda görev yapan ve her yıl alımı olan PTT personel ve memurları ne kadar maaş almaktadır? PTT Memur Maaşı 2018 ne kadar? PTT Personel Maaşı 2018 ne kadar? 2018-2019 PTT Memur ve Personel maaşları ne kadar? www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu soruları sizin için cevapladık.

2018-2019 PTT MEMUR VE PERSONEL MAAŞLARI

PTT bünyesinde görev yapan personeller çalıştıkları pozisyonlarına bağlı olarak maaş almaktadır. İşte o meslek gruplarından biri olan dağıtıcı/postacı pozisyonundaki personellerin maaşı 3 bin Türk Lirası civarındadır. Gişe görevlisi/büro görevlisi olarak görev yapan personeller ise 3 bin 500 Türk Lirası civarında maaş almaktadır. PTT şubelerinde masa başı pozisyonlarında çalışan personellerin maaşı 3 bin Türk Lirası ile 4 bin Türk Lirası arasındadır.

Her yıl personel alım ilanı yayımlayan PTT ilanlarına başvurmadan önce ilgilendiğiniz pozisyonların alacağı maaşları incelemek doğru olacaktır. PTT alımları ve PTT maaşları ile ilgili olarak daha fazla bilgi edinmek için:

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT bünyesinde görev yapmakta olan personeller öncelikle pozisyonlarına göre maaş almaktadır. Örneğin PTT bünyesinde görev yapmakta olan dağıtıcı yani postacı personelleri ortalama 3 bin liraya yakın maaş almaktayken gişe görevlisi ya da büro görevlisi yani PTT'nin şubelerinde masa başı olarak çalışan memurlar 3 bin 250 lira civarından başlayan tutarlarda aylık olarak maaş almaktadır. Eğer sizlerde PTT bünyesinde istihdam etmek istiyorsanız başvuru yapacağınız bu kadrolardan alacağınız maaşı dikkate almanız ve size uygun ise müracaatlarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 16:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esra yıldırım
Esra yıldırım - 1 ay Önce

Ben çok isterim ama boyum istenilenden 5 santim az niye ama ben ne yapacam