2018-2019 Uzman Erbaş Maaşı Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde binlerce kişi bulunmaktadır. Özellikle de uzman erbaşlar zorlu görevleri icra etmektedir. Peki 2018-2019 uzman erbaş maaşı ne kadar? Uzman erbaş nedir? Uzman erbaş ne kadar maaş alır? Uzman erbaş kimdir? İşte cevabı..

2018-2019 Uzman Erbaş Maaşı Ne Kadar?

Türkiye'nin dört bir yanında pek çok tehlike barınmaktadır. Hem yurt içinde hem de yurt dışında operasyonlar aralıksız sürmektedir.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son dönemde profesyonel orduya geçiş yapmaktadır. Acemi ve tecrübesiz er ve erbaşlar yerine uzman erler ve uzman erbaşlar ön cephede görev almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin kadrolu ve uzman ihtiyacını gideren uzman erbaşlar büyük sorumluluklar üstlenmekte ve başarılı işlere imza atmaktadırlar. Bu nedenle TSK uzman erbaş alımı yapmaktadır. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacı oldukça fazla. Öyle ki her yıl binlerce uzman erbaş alımı yapılıyor.Peki uzman erbaş nedir? Uzman erbaş kimdir? Uzman erbaş kime denir? Kimler uzman erbaş olabilir? Uzman erbaş olma şartları nelerdir? Uzman erbaş maaşı ne kadar?

Uzman Erbaş Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetleri binlerce yıllık şanlı bir tarihe sahiptir. Dünyanın en profesyonel ordularından biridir. Bu nedenle disiplin ve kurumsallaşmış bir şekilde faaliyet yürütür. TSK'da hiyerarşi, disiplin ve emir komuta zinciri bulunmaktadır. Her personel sınıflandırılır ve rütbe sahibidir. Uzman Erbaşlarda TSK içerisindeki seçkin bir sınıftır.  "Uzman erbaş nedir?" "Uzman erbaş kimdir?" "Uzman erbaş ne demek?" sorularına verilebilecek pek çok cevap bulunmaktadır.

Uzman erbaşlar için askerlik öncesindeki sivil hayat çok önemlidir. Çünkü sivil hayatında aldığı eğitim veya yaptığı mesleğe göre uzman erbaş iken kendine bir yol çizebilir. Askeriye ile sivil hayatınız arasında bir bağ kurabilirseniz (meslek, eğitim vb) uzman erbaş eğitiminde ve uzman erbaş mesleğinde rahat edersiniz.  

Uzman erbaş olmak için ne yapması gerektiğini merak eden pek çok kişi bulunmaktadır. Uzman erbaşlık mesleği ile ilgili bazı bilinmesi gereken başlıklar vardır. Askerliğini çavuş olarak yapmamışsanız uzman erbaş olduğunuzda ilk rütbeniz uzman onbaşı olacaktır. Uzman erbaş olmanız için askerliğinizi yapmış olmanız gerekmez. Askerlik yapmayan kişiler de uzman erbaş olabilir. Uzman erbaşlar Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesindeki sözleşmeli personellerdir. TSK bünyesindeki tüm personellerin sahip olduğu haklara sahiptirler. Uzman erbaşlar 45 yaşına kadar çalışabilir. 45 yaşını dolduran uzman erbaşlar askeriye de sivil memur olarak iş hayatlarına devam ederler ve sivil memur olarak emekli olurlar. 

Güncel Uzman Erbaş Maaşı Ne Kadar?

Uzman erbaşlar dağda, arazide, yurt içinde ve yurt dışında kısacası dünyanın her yerinde görev yapmaktadır. Görev sorumlulukları çok fazladır. Türkiye'yi tehdit eden her grupla, her örgütle ve her ülkeyle mücadele ederler. Evlerinden, ailelerinden, memleketlerinden uzakta görev yaparlar. Uzman erbaşlar oldukça zorlu bir görev yaparlar. Bu nedenle pek çok kişi bu kadar zor bir görev yapan uzman erbaşların maaşlarını merak etmektedir. Peki uzman erbaş maaşı ne kadar? 2018-2019 uzman erbaş maaşı ne kadar? İşte güncel uzman erbaş maaşları...

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde uzman erbaş olarak görev yapan personellerin sabit bir maaşı yoktur. Uzman erbaş maaşı 2 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Uzman erbaşların görev yaptığı bölge tehlikeli bir bölgeyse maaşı yükselmektedir. Şartların zorlaştığı ve görev veya operasyonların fazla olduğu bir bölgede çalışan uzman erbaşın maaşı 5 bin TL'ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca uzman erbaş evliyse, çocuk sahibiyse, derecesi ve hizmet yılı fazlaysa daha yüksek maaş alabilir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 19:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmetçik
Mehmetçik - 2 yıl Önce

Uzman erbaş maaşı 2019 yılında ne kadar artacak merak ediyorum. En önde çarpışıyoruz. Maaşlar daha da artmalı..

tertip
tertip - 2 yıl Önce

uzman erbaş maaşları 2019 yılında 5 bin lira civarında olacaktır hükümet egüveniyoruz