Adalet Uzman Yardımcısı ve Adalet Uzmanı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı kariyer meslek grubu olan Adalet Uzman Yardımcılığı ve Adalet Uzmanlığı 2021 yılı maaşı ne kadar? Adalet Uzmanı ne kadar alıyor? Haberimizde.

MAAŞ 20.12.2020, 12:15 10.01.2021, 17:16
Adalet Uzman Yardımcısı ve Adalet Uzmanı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilen ve diğer A Grubu kariyer mesleklerden merkezde bulunan kadrolara emsal olan Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği nedir? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine nasıl girilir? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği özlük hakları nasıldır? Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı görev yeri neresidir? 2021 Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı maaşı ne kadar? Adalet Uzmanı 2021 maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği Adalet Bakanlığı'nın merkez teşkilatı birimlerinde öngörülen iş ve işlemleri gerçekleştirmek üzere Bakanlık tarafından istihdam edilen kariyer meslek grubudur.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleğine Kimler Girebilir? Kimler Adalet Uzmanı Olabilir? 

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanacak olan alım ilanında yer alan başvuru şartlarını taşıyor olmalarının yanında Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğinin bir kariyer meslek olması sebebiyle KPSS A Grubu oturumlarında Bakanlığın talep etmiş olduğu puan türlerinden yeterli düzeyde puan almış olmaları gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı alımı başvuru koşullarının tamamını sağlayan adaylar yapacakları başvuru neticesinde Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatlara katılma hakkı elde edeceklerdir. Bu mülakatları sonucunda başarılı olan adayların Adalet Uzman Yardımcısı olarak Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında yer alan birimlerde görevlendirmeleri yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Mesleği Görev Yeri Neresidir?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine girmeye hak kazanan Adalet Uzman Yardımcıları ile meslekte yeterlik aşamalarını geride bırakmış olan Adalet Uzmanları Bakanlığın Ankara'da bulunan merkez teşkilatı birimlerinde görev almaktadırlar.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleği merkez uzmanlık mesleğidir. Bu yönüyle mali hakları ve özlük hakları bakımından diğer merkez uzmanlık kadrolarının da emsali niteliğindedir. Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine giren meslek mensupları Adalet Uzmanı olduklarında 3600 ek gösterge rakamına kadar erişebilmektedirler.

Adalet Uzman Yardımcılığı 2021 Maaşı Ne Kadar? 2021 Adalet Uzmanı Maaşı Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı sınavlarında başarılı olarak mesleğe giren bir Adalet Uzman Yardımcısının 2021 yılı maaşı yaklaşık 7000 Türk Lirasıdır. Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğinde belirli bir süre geçirdikten sonra yeterlik sınavlarına giren ve başarılı olan bir Adalet Uzmanının 2021 maaşı yaklaşık 8000 Türk Lirasıdır.

*Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılarının ve Adalet Uzmanlarının 2021 yılı maaş tutarlarını verirken meslek mensuplarının kişisel olarak farklılaşabilen ek ödemelerini ve kesintilerini dikkate almaksızın ilettik. Tutarlar ortalama ve yaklaşık tutarlardır.

Adalet Bakanlığı Adalet Uzman Yardımcılığı mesleğine, sınavına ve diğer unsurlarına dair sorularınızı sormak, bilgiler edinmek ve diğer hazırlık yürüten adaylar ile istişare edebilmek için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu