Aile Hekimi Maaşı 2018 Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak faaliyet yürüten aile hekimliklerinde/sağlık ocaklarında görev yapan aile hekimi doktorları ne kadar maaş almaktadır? 2018 yılında aile hekimi maaşı ne kadar? 2018 Aile hekimi maaşları ne kadar? Aile hekimi maaşı 2018 ne kadar?

Aile Hekimi Maaşı 2018 Ne Kadar?

Türkiye sağlık sektöründe yaptığı atılımlarla dünyanın sayılı ülkelerinin arasında yer almaktadır. Özellikle mahalle mahalle cadde cadde dağılan sağlık ocakları ülkemizdeki sağlık sisteminin merkezinde yer almaktadır. Neredeyse her mahallede bulunan aile hekimlerinde mahallede yaşayan vatandaş sayısı kadar da aile hekimi görev yapmaktadır. Bu sayede milyonlarca vatandaş hastanelere gitmeden ihtiyaçlarını aile hekimlerine giderek giderebilmektedir.

Aile hekimlerinin bulunduğu mahalle küçük ve yaşayan vatandaş sayısı az ise daha az aile hekimi, mahalle büyük ve yaşayan nüfus fazla ise daha fazla aile hekimi görev yapmaktadır. Peki mahallelerde bulunan aile hekimliklerinde çalışan aile hekimleri ne kadar maaş almaktadır? 2018 yılında aile hekimleri ne kadar maaş alır? Aile hekimi maaşı 2018 ne kadar? www.tercihiniyap.net ailesi olarak aile hekimi maaşlarını sizin için inceledik.

AİLE HEKİMİ MAAŞI 2018 NE KADAR?

Ülkemizdeki mahallelerde bulunan sağlık ocaklarında/Aile hekimlerinde çalışan aile hekimleri 2018 yılı içerisinde ortalama 5 bin Türk Lirası maaş almaktadır. Ancak şunu da belirtmek gerekir ki bu tutarlar görev yapılan mahalle, doktorun evli ve çocuk sahibi olup olmadığı, kıdemine göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliklere bağlı olarak da aile hekimlerinin maaşları artmaktadır. Ancak bu sistemde aile sağlığı merkezinin elektrik, su, temizlik masrafları devletten tarafından değil orada çalışan doktor tarafından karşılanmaktadır.

Göreve yeni başlayan bir aile hekimi 4 bin 500 Türk Lirası ile 5 Bin Türk Lirası arasında maaş almaktadır. Ayrıca bu maaşa hasta başı   ücreti de eklenmektedir. Bakılan hasta sayısına göre gelen ücrette doktorun görev yaptığı mahalleye göre değişiklik gösterir. Bazı yerlerde 100 ile 500 Türk Lirası arasında ücret  ücreti verilirken bazı mahallelerde binlerce liralık ek ödeme ve hasta ücreti doktor maaşlarına eklenmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 02:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
merve vere
merve vere - 4 ay Önce

çok komik.3700 nüfüslu bir aile hekimi cari giderle beraber 15000 en az alıyor.burda 5000 demeleri güldürdü beni doğrusu