Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Ne Kadar? Ambulans Şoförü Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri Nasıldır? Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Ne Kadar? Devlette Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Özel Sektörde Ambulans Şoförü Maaşları 2020

MAAŞ 01.08.2020, 14:57 27.02.2021, 23:48
Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Ne Kadar?

Dünyadaki en önemli konu sağlık meselesidir. İnsanlar sağlıklı, sorunsuz, acısız ve daha uzun yaşamak ister. Bunun için hayatına, bedenine, sağlığına dikkat eder. Olumsuz bir durum olduğunda ise direkt olarak sağlık hizmeti almaya çalışır. Sağlık sorunu yaşayan, müdahaleye, tedaviye ihtiyaç duyan insanları hastaneye ulaştıranlar ise ambulanslardır. O ambulansları süren şoförler ise hayatınıza direkt etki eden kişilerdir. Bu nedenle bu meslek, bu meslekle ilgili her konu hakkında sorular sorulur. Özellikle de bu zor mesleği yapan kişilerin ne kadar maaş aldığı, ne kadar aylık aldıkları merak edilir. Peki ambulans şoförü maaşları 2020 ne kadar?

Ambulans Şoförü Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri

Ambulans şoförü olarak çalışan kişilerin çalışma şartları oldukça ağırdır. Milyonlarca kişi mesai saatlerini oturarak, ofislerinde geçirirken ambulans şoförleri sürekli seyir halindedir. Zamanla yarışır. Bir ya da birkaç insanın canı, hayatı üzerinde sorumluluk sahibidirler. Bu nedenle vicdani, ahlaki, mesleki büyük sorumluluklar omuzlarına yüklenir. Ayrıca sürekli araba sürmek, trafikle baş etmek, stres altına çalışmak çok yıpratıcıdır. Çalışma saatleri 12/36 sistemine göre düzenlenir. 12 saat boyunca kesintisiz çalışan kişiler 36 saat izinli olur. Ancak 112 sürücüleri 24/72 çalışma sistemine geçmek istemektedir. Böylece daha iyi dinlenebileceklerini, mesleki zorlukların daha iyi üstesinden gelebileceklerini savunur.

Ambulans Şoförü Maaşları 2020 Ne Kadar?

Sağlık Bakanlığının belirlediği çerçevede ambulans şoförleri özel sektörde ve kamuda çalışabilir. 112 Acil Servislerde, devlet hastaneleri veya özel hastaneler bünyesinde ambulans şoförleri iş fırsatı bulabilir. Devlette ve özel sektörde personellerin aldığı ücretler değişebilir. Ancak genel olarak ortalama rakamlardan söz etmek mümkündür. Devlette ambulans şoförü maaşları 2020 ortalama 4 bin 750 TL civarındadır. Özel sektörde ambulans şoförü ücretleri 2020 ortalama 3-4 bin TL civarındadır.

Devlette Ambulans Şoförü Maaşları 2020

Devlette çalışan personellerin aldıkları aylıkları etkileyen pek çok unsur bulunur. Personellerin derece ve kıdemleri, hizmet yılları, çalıştıkları şehir, fazla mesai, döner sermaye ücreti, aile ve çocuk yardımı, sigorta ve BES kesintisi gibi unsurlara bağlı olarak ücretler değişiklik gösterebilir. Ayrıca her yıl Temmuz ve Ocak ayında uygulanan toplu sözleşme zammı da maaşları önemli ölçüde arttıran etmenlerden biridir. Devlette ambulans şoförü olarak maaşları 2020 ortalama 4 bin 500 ile 5 bin TL arasındadır. Yeni başlayan ambulans şoförü 4 bin 500 TL civarında aylık alır. 20 yıl deneyimli şoförlerin maaşları ise 5 bin 500-6 bin TL seviyesine kadar yükselmektedir.

Özel Sektörde Ambulans Şoförü Maaşları 2020

Özel sektörde işler zor, yoğunluk fazla, maaşlar ise az. Eskiler der ya hani 'Ekmek aslanın ağzında' diye. Tam olarak öyle. Özel sektörde bu zor mesleği icra etmenin maddi karşılığı yeterli düzeyde değildir. Özel sektörde ambulans şoförü maaşları 2020 ortalama 4 bin TL seviyesindedir. Özelde yeni başlayan ambulans şoförü maaşı 2020 3 bin TL civarındadır. Deneyimli ve başarılı personellerin ücretleri 5 bin TL'ye kadar yükselebilir.

Yorumlar (0)
31
açık