Beton Mikser Şoförü Maaşları 2021 Ne Kadar?

Beton Mikser Şoförü Maaşları 2021 Ne Kadar? Beton Mikser Şoförü Nedir? Kimdir? Beton Mikser Şoförü Ne İş Yapar? Beton Mikser Şoförü Nasıl Olunur?

MAAŞ 31.05.2021, 23:00
Beton Mikser Şoförü Maaşları 2021 Ne Kadar?

Türkiye'deki en büyük sektörlerin başında inşaat sektörü gelmektedir. Türk müteahhitler hem ülkede hem de yurt dışında milyarlarca dolarlık projeler yürütmektedir. Türk inşaat firmaları tüm dünyada büyük projeleri hayata geçirirken inşaat sektöründe de istihdam fırsatları artmaktadır. İnşaat sektöründe yüzlerce farklı pozisyonda personel çalışır. Bu personeller arasında mimar, mühendis, güvenlik görevlisi, işçi, duvar ustası, kalfa, iş makinesi operatörü gibi meslekler bulunur. Özellikle de beton mikser şoförü öne çıkan mesleklerden biridir. İnşaat sektörü için oksijen kadar kıymetlidir beton. Bu nedenle beton mikser şoförü de kritik bir görev yapmaktadır. Peki beton mikser şoförü nedir? Kimdir? Beton mikser şoförü ne iş yapar? Beton mikser şoförü maaşları 2021 ne kadar?

Beton Mikser Şoförü Nedir? Kimdir?

İnşaat sektöründe pek çok farklı alanda büyük projeler gerçekleştirilir. Havaalanı, stadyum, bina, köprü, yol, tünel gibi inşaat projeleri tamamlanır. Bu projeler için tonlarca çelik, demir, toprak, çimento ve beton gereklidir. İşte o betonların kullanılması için de beton mikser araçlarına ihtiyaç duyulur. Bu araçları süren, bu araçları kullanan kişilere de beton mikser şoförü adı verilir. Beton mikser şoförleri şantiyelerde, şehirler arası, şehir içinde görev yapar. Aracın güvenliği, bakımı, ürünün alınması ve teslimatı gibi sorumlulukları vardır.

Beton Mikser Şoförü Ne İş Yapar?

 • Beton mikser kamyonunu yönetir.
 • Araca mal yüklemesini sağlar.
 • Yüklenen malı bir yere teslim eder.
 • Çimento ve beton ürünlerinin nakliyesini sağlar.
 • Yüksek tonajlı bir araç sürdüğü için dikkat etmelidir.
 • Sıvı halde bulunan son derece bir ağır yük de taşır.
 • Ekstra dikkatli olmalıdır.
 • Güvenli sürüş tekniklerini kullanmalıdır.
 • Trafiğe ve çevreye zarar vermemeye özen göstermelidir.
 • Ürünün güvenliğinden sorumludur.
 • Doğru tarihlerde ürünü almalı ve teslim etmelidir.
 • Yöneticinin ve amirlerinin talimatlarına uyar.

Beton Mikser Şoförü Nasıl Olunur?

Beton mikseri araçları tonlarca ağırlığındaki araçlardır. Ayrıca sıvı vbeton yükü de düşünüldüğünde son derece ağır bir araç ortaya çıkar. bu nedenle bu araçların sürücüleri ile normal otomobil sürücüleri kıyaslanmamalıdır. Bu araçları kullanmak için G sınıfı ehliyet gerekir.

G sınıfı ehliyet alabilmek ve profesyonel sürücü olabilmek için kurslara gidilmesi gerekir. Kurs alıp kendini geliştirerek ve ehliyet ile beton mikser şoförü olunabilir. Ancak tavsiyemiz tecrübeli birinden uzun süre eğitim almanız yönünde olacaktır.

Beton Mikser Şoförü Maaşları 2021 Ne Kadar?

Beton mikser araçları son derece ağır, zor kullanılan araçlar olduğu için şoförlere verilen ücretler asgari ücretin üzerindedir. Genelde şoför olarak çalışan kişilere 3 bin 200 TL tutarında asgar iücret ödenir. Beton mikseri şoförleri ise ortalama 5 bin TL maaş alırlar. Maaşlar zaman geçtikçe artabilir. Ayrıca çalışılan firmaya göre, yurt içi ve yurt dışı görevlerine göre maaşlar da değişebilir. Bunun nedeni kullandıkları araçların ve taşıdıkları yüklerin özel olmasıdır.
 

Yorumlar (0)
20
parçalı az bulutlu