BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK tarafından alımı gerçekleştirilen BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar?

MAAŞ 01.04.2021, 04:55 03.04.2021, 03:16
BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı BTK tarafından alınan ve gerek merkezde gerek bölgelerde görevlendirilen Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleğine nasıl girilmektedir? Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleği nedir ve ne iş yapmaktadır? Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı 2021 yılı maaşı ne kadar? Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı özlük hakları nasıldır? Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleğine ve 2021 yılı maaş tutarına dair bilgilere haberimizde erişebilirsiniz.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Mesleğine Nasıl Girilebilir? Nasıl Bir Meslektir?

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleği, bir düzenleyici ve denetleyici üst kurul olan Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu'nun üst kurul olmasından kaynaklı inceleme görevlerini yerine getiren meslek mensuplarının oluşturduğu kariyer meslek grubudur. Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların kariyer mesleklere başvuru imkanını sunan KPSS A Grubu oturumlarına katılmaları gerekmektedir. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A Grubu oturumlarında elde edecekleri puanlar Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleği için Kurum tarafından açılan alım ilanlarına başvuru yapmalarını ve belirli sayıda aday arasında yer alabilirlerse mesleğin yazılı yarışma sınavına girmelerini sağlayacaktır. Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olan adaylar ise sözlü mülakatlara katılabilecek, bu aşamada da başarılı olmaları durumunda Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleğine girme hakkı elde edeceklerdir.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı yazılı sınavını da sözlü mülakatlarını da Kurumun kendisi gerçekleştirmektedir. 

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Nedir? Meslek Mensupları Ne İş Yapmaktadırlar?

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı meslek mensupları yani uzmanları ve uzman yardımcıları temel olarak üst kurulun denetim, inceleme ve soruşturma görevlerini, düzenleme yapma yetkilerini kullanımında en önemli aktörler olmaktadırlar. Kurulun alanına yönelik mevzuat çalışmalarından, bu mevzuata uyulup uyulmadığına kadar geniş bir yelpazede görev ifa etmektedirler.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıl?

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleği bir üst kurul merkez uzman yardımcılığı kariyer mesleğidir. Bu yönüyle diğer merkez kariyer uzmanlıkları gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak görevlerini sürdürmektedirler.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı Görev Yerleri Nerelerdir?

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı meslek mensupları gerek Ankara'da kurulu olan merkezde gerekse çeşitli illerde kurulu bulunan bölge müdürlüklerinde görev yapmaktadırlar. Bu yönüyle Ankara dışında görev yapan merkez statülü mesleklerdendir.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı 2021 Yılı Maaşı Ne Kadar?

*Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı ve Uzmanlığı mesleklerinin 2021 yılı maaş tutarlarına yer verdiğimiz çalışmamızda bulunan veriler ortalama ve yaklaşık verilerdir. Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı 2021 yılı maaş tutarlarında her personelin şahsi olarak değişebilen tutarlar dikkate alınmamıştır.

Bİlgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK Bilişim Uzman Yardımcılığı mesleğine dair sorularınızı sormak, sınavlarına dair diğer adaylar ile istişare etmek, önceki dönem alımlarının süreçlerini başlıklarında incelemek için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
32
açık