Devlet Hava Meydanları Personel (DHMİ) Maaşları 2021’de Ne Kadar Olmuştur?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi her merkezi atamada olduğu gibi KPSS 2020/2 merkezi atamasında da personel alımı yapacak. DHMİ bu atamada birçok kadro ve pozisyon için personel alacak. Biz de bu kadrolar için devlet hava meydanları personel maaşları 2021’de ne kadar olmuştur? Yazımızı kaleme aldık.

MAAŞ 01.01.2021, 17:03 04.02.2021, 20:40
Devlet Hava Meydanları Personel (DHMİ) Maaşları 2021’de Ne Kadar Olmuştur?

2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı lisans, önlisans ve ortaöğretim mezunu olarak katılan adaylar için ilk atama olan, KPSS 2020/2 bazı kamu kurum ve kuruluşlara merkezi yerleştirme tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Bu kılavuza göre adaylar tercihlerini, 30 Aralık 2020 - 07 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabilecek. Tercih işlemleri, 07 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecek. KPSS 2020/2 merkezi atamalar için 1.677 kontenjana yer verildi. Bu kontenjanlar içerisinde lisans mezunlarına 1.106, önlisans mezunlarına 476 ve ortaöğretim mezunlarına da 95 kişilik kontenjan açıldı. Farklı kurumlara personel alınacak bu atamada 90 lisans mezunu, 41 önlisans mezunu ve 5 ortaöğretim mezunu olmak üzere 136 personel Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) için alınacak. DHMİ tarafından alınacak lisans personeli stajyer aım memuru, memur, mühendis ve arff memuru şeklinde olacakken, önlisans mezunlarından iş makinesi sürücüsü, tekniker ve arff memuru olacak. ortaöğretim mezunları içerisinden de teknisyen alımı yapılacak.

DHMİ Bünyesinde Çalışılan Kadro ve Pozisyonlar Nelerdir?

DHMİ bünyesinde birçok pozisyon ve unvanda personel çalışmaktadır. Müdür yardımcısı, havalimanı müdür yardımcısı, avukat, uzman yardımcısı, uzman, teknik uzman, ekonomist, mütercim, teknik şef, koruma ve güvenlik şefi, şef, muhasebeci, istatistikçi, programcı, bilgisayar işletmeni, sistem programcısı, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, hava trafik başkontrolörü, hava trafik kontrolörü, asistan hava trafik kontrolörü, stajyer hava trafik kontrolörü, pilot, stajyer aim memuru, aim memuru, memur, kadrolu, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi, tabip, diş doktoru, başhemşire, hemşire, sağlık memuru, başmühendis, mühendis uçucu, mühendis, mimar, tekniker, teknik öğretmen, teknisyen, teknisyen uçucu, teknik ressam, topoğraf, teknisyen yardımcısı, şöfor, iş makineleri sürücüsü, apron memuru, arff memuru, köprü operatörü, aşçı ve hizmetli ünvanlarında personel çalışmaktadır.

DHMİ Personel Maaşları 2021

Merkezi atamalarla ilgili kılavuzun yayımlanmasıyla birlikte merak edilen konuların başında merkezi atamada açılan kadrolarla ilgili personel maaşları olmuştur. Tercih sürecinde bulunduğumuz bu süreçte maaşı en çok merak edilen kurum hiç kuşkusuz Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) olmuştur. Bilindiği üzere DHMİ maaşları, diğer kamu kurum ve kuruluşların verdiği maaşlara göre oldukça yüksektir. Bu konuda biz de tercih yapma arifesinde olan arkadaşlarımızı bilgilendirmek üzere DHMİ personel maaşlarını, farklı kadro ve pozisyonlara göre belirtmek istedik. İşte detaylar...

DHMİ Memur Maaşı 2021

Devlet Hava Meydanları İşletmesinde memur olarak çalışan bir kişinin sadece maaş olarak aylık eline geçen para 7.000 TL üzerindedir. DHMİ memurlarının aylık ellerine geçen para çalıştıkları havalimanı veya havaalanın iş yoğunluğuna göre ek gelirlerle birlikte en az 9 Bin TL, en fazla 12 Bin TL arasına çıkmaktadır.

DHMİ Hava Trafik Kontrolörü Maaşı 2021

Kurumun en yüksek maaş alan kadrolarından bir tanesi DHMİ hava trafik kontrolörü kadrosudur. Eğitim sürecinde olan stajyer hava trafik kontrolörleri ve asistan hava trafik kontrolörleri 2021 maaşı 7.000 TL ile 8.250 TL arasında değişmektedir. Eğitimini başarıyla tamamlayarak DHMİ hava trafik kontrolörü olan bir kişinin 2021 yılı maaşı diğer ek gelirlerde dahil olmak üzere 12.250 TL ile 13.500 TL arasında olacaktır. Alınan bu maaş, çalışma yerinize göre elinize geçecek toplam miktarı göstermektedir. Kontrolörlerin aldıkları maaşın bir kısmı eurocontrol tazminatı olarak alındığından belirtilen bu rakam çalışma yerinin yoğunluğuna göre biner TL eksik veya fazla olabilmektedir.

DHMİ Mühendis Maaşı 2021

Devlet Hava Meydanlarında mühendis olarak çalışanların maaşları da diğer kamu kurum ve kuruluşların verdikleri maaşlardan oldukça yüksektir. Belli bir süreyi ve kurum tarafından belirlenen aşamaları başarılı şekilde tamamlayan DHMİ mühendislerinin aylık eline geçen para 10.000 TL ile 11.500 TL arasında değişmektedir. DHMİ de mühendis olarak çalışanlar, mühendis, mühendis uçucu ve başmühendis olarak ayrılmaktadır.

DHMİ Arff Memuru Maaşı 2021

DHMİ Arff memuru maaşları da beklentilerin oldukça üstündedir. 2021 yılında Arff memuru olarak çalışan bir kişinin maaşı ortalama 7 Bin TL ile 7.350 TL arasında değişmektedir. DHMİ Arff memurları arasında maaşları belirleyen unsur mezuniyetle ilgilidir. Bu maaşlarla ilgili ek ödemelere dahil bir veri bulamadığımızı belirtmek istiyoruz. Yine de tahminen ek gelir de alabileceklerini belirtelim.

  • DHMİ Arff Memuru (Lisans mezunu) 2021 maaşı : 7.350 TL
  • DHMİ Arff Memuru (Önisans mezunu) 2021 maaşı : 7.225 TL
  • DHMİ Arff Memuru (Ortaöğretim mezunu) 2021 maaşı : 7.115 TL

DHMİ Tekniker Maaşı 2021

DHMİ tekniker maaşları 2021 yılı itibariyle ek gelirlerle birlikte 7.750 TL üzerinde olacaktır. Bu maaşlar için çalışma yerinin durumuna göre 2.000 TL civarında ek gelir ilave edilebilecektir. Teknik eleman olarak çalışan personelin DHMİ üzerinde önem ve değeri oldukça fazladır.

DHMİ AIM Memuru Maaşı 2021

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde stajyer aim memuru olarak çalışan bir personelin ek gelirler dahil 2021 maaşları 10.000 TL ile 12.250 TL arasında değişecektir. DHMİ tarafından merkezi atama ile alım yapılan kadrolardan bir tanesidir.

DHMİ Teknisyen Maaşı 2021

DHMİ teknisyen maaşları 2021 yılı itibariyle ek gelirlerle birlikte 7 Bin TL üzerinde olacaktır. Bu maaşlar için çalışma yerinin durumuna göre 1.500 TL civarında ek gelir ilave edilecektir. Teknik eleman olarak teknisyenlerin DHMİ üzerinde değeri fazladır.

Yorumlar (6)
murat rüzgar 9 ay önce
Neden hiçbir kaynakda apron memuru maaşına ulaşamıyorum.Apron memuru kadrosu ile ilgili bilgi verebilecek olan varmı acaba.Birde havacılık yönetimi mezunları genellikle düz memur kadrolarını aprona tercih ettiler yani puanları daha yüksek kapattı sebebi nedir acaba.Düz memurun maaşı aprondan yüksekmi.
Hüseyin 7 ay önce
Devlet kăr yapan yerleri özelleştirecegine buraları özelleştirsin burnunun ucu apron görmeyenlerin aldıkları maaşa bak yazık, işin yükünü pisliğini çeken ramp verilen asgari üöret yazık çok yazık
Zeynep 2 hafta önce
Kardeş otur kpss calıs o zaman. Sen acıktan alınanlara laf et.
xacher 4 ay önce
merhaba önlisans inşaat teknikerliği mezunuyum tekniker ataması 7322 nitelik koduyla yapılacak bir farkı var mı ve maaşı hakkında bilginiz var mı ?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11
açık