Devlette Şef Maaşları 2021 Ne Kadar?

Devlette Şef Maaşları 2021 Ne Kadar? Şef Nedir? Kimdir? Ne Demek? Şef Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2021 Devlette Şef Unvanlı Memura Ne Kadar Aylık Veriliyor?

MAAŞ 20.01.2021, 21:20
Devlette Şef Maaşları 2021 Ne Kadar?

Türkiye'de kamu kurum ve kuruluşlarında farklı kadro ve pozisyonlarda çalışan binlerce kişi bulunmaktadır. Devlet memuru olmak isteyenlerin sayısı ise milyonlarla ifade edilmektedir. Bu nedenle devletteki kadrolarla ilgili, memurların pozisyonları ve maaşları ile ilgili binlerce soru sorulmaktadır. En çok sorulan soruların başında ise şef unvanlı personellerin aldığı aylık ücretlerle ilgilidir. Peki devlette şef unvanlı personeller nedir? Kimdir? Çalışma şartları nelerdir? Devlette şef maaşları 2021 ne kadar?

Şef Nedir? Kimdir? Ne Demek?

Fransızca kökenli bu kelime, yetkili, sorumluluk sahibi yönetici anlamına gelmektedir. Her birimde çalışan personellerin başındaki sorumludur. Örneğin istasyon şefi, büro şefi, birim şefi gibi kadrolar bulunur. Yetkili olan bu kişiler altlarındaki personele liderlik etmeli, onların sorumluluğunu almalıdır. Devlette yönetici pozisyonunda olan kişilerin sorumlulukları çok fazladır. Mühür, imza yetkileri bulunur. Ayrıca şef olmak kolay değildir. En az 3 yıl hizmet süresi şartı vardır.

Şef Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2021

İdari personellerin, yönetici olarak çalışanların sorumluluu fazladır. İmza ve mühür yetkisi ağır bir yüktür. Ayrıca altındaki personellerin talep, istek ve şikayetleriyle ilgilenirler. Çalışma saatleri de normal memurlardan çok farklı değildir. Sabah 08:00 Akşam 17.00 saatleri arasında görev yaparlar. Fazla iş olduğunda, mesaiye kalabilirler ve daha geç çıkabilirler.

Devlette Şef Maaşları 2021 Ne Kadar?

Personeller için en yüksek 2200 ek gösterge belirlendi. Personeller ise haklarının iyileştirilmesini talep ediyor. Bu kapsamda hakların iyileştirilmesini isteyen şef kadrosundaki memurlar 1. derecede şef için geçerli olan ek göstergenin yükseltilmesi için talepte bulunuyorlar. Ayrıca aylıklarını etkileyen de pek çok unsur bulunmaktadır. Hizmet yılı, derece ve kıdem, çalışılan şehir ve kurum, yabancı dil bilgisi, eğitim durumu, sigorta ve BES kesintisi, aile ve çocuk yardımı, fazla mesai, ek tazminat gibi unsurlar maaşları etkiler. Bu kapsamda devlette şef maaşları 2021 şu şekildedir;

8/2 derecesinde 4 yıl hizmet süresi bulunan personel 4 bin 600 TL civarında maaş alır.

5/2 derecesinde 10 yıl hizmet süresi bulunan şef unvanlı memura 4 bin 700 TL civarında ödeme yapılır.

3/1 derecesinde 15 yıl hizmet süresi bulunan memura 5 bin 100 TL maaş ödemesi yapılır.

2/3 derecesinde 20 yıl deneyimli personele 5 bin 400 TL'ye yakın aylık verilir.

1/4 derecesinde 25 yıl deneyimli personele ise 5 bin 500 TL'ye yakın maaş ödenmektedir.


 

Yorumlar (3)
Tunahan 6 ay önce
Güzel meskek
Tunahan 6 ay önce
İlk yorum
Aysegul 4 ay önce
1/4 Lisans mezunu Sef maasini ; Mudur maasinin altina yazsanizda aradaki 3000 TL. Maas farkini gorseydik.
11
açık