Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar? Hazine ve Maliye Müfettişi 2021 yılı maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

MAAŞ 20.12.2020, 00:28 30.09.2021, 19:47
Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Teftiş Başkanlığı bünyesinde görev yapan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı nedir? Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğine kimler girebilir? Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleği görev yeri neresidir? Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar? Hazine ve Maliye Müfettişi 2021 maaşı ne kadar? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Nedir? Kimler Olabilir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleği, Bakanlık Teftiş Başkanlığı bünyesinde, başkanlığa verilen teftiş ve inceleme görevlerini gerçekleştirmek üzere istihdam edilen kariyer meslek mensuplarının oluşturduığu meslektir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğine Bakanlık tarafından sınav ilanında açıkça belirtilen yaş, askerlik, öğrenim vb. şartları taşıyan adaylar başvuruda bulunabilmektedir. Bu başvuru safhasında Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı yazılı sıanvına katılacak olan adaylar ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS A Grubu oturumunda elde edilmiş olan belirli puan türlerindeki derecelerine göre sıralanarak tespit edilmektedir.

Bu şekilde tespit edilen belirli sayıda adayın katılımı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı yazılı yarışma sınavı gerçekleştirilmektedir. Bu sınavda adaylara klasik usulde sorular sorulmaktadır ve adayların başarılı olabilmeleri için belirli bir düzeyde puan almaları şarttır. Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavının ardından adayların sözlü mülakatlarda da başarılı olmaları gereklidir ki mesleğe girebilsinler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Görev Yeri Neresidir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girme hakkı kazanan ve mesleğe Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan adaylar ile meslekte belirli bir süre geçirermiş, yeterlik sınavlarında da başarılı olarak Hazine ve Maliye Müfettişi unvanını almış olan meslek mensuplarının görev yerleri Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın merkez teşkilatında kurulu olan Teftiş Başkanlığı'dır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı meslek mensupları gerek görülmesi halinde dönem dönem yerinde incelemeler yapmak için turneye çıkabilmektedirler. Ancak bu turneler dışında görev yerleri Bakanlığın merkez teşkilatıdır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıl?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğini icra eden meslek mensupları, kamu kurum ve kuruluşlarında yer alan diğer teftiş kurullarında görev yapan müfettiş yardımcıları ile müfettişler gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak görevlerini sürdürmektedirler.

Mesleğe yeni başlayan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılarının ek göstergeleri daha düşük bir seviyeden başlamaktadır ve kıdem aldıkça nihai olarak 3600 ek göstergeye ulaşılmaktadır.

Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı 2021 Yılı Maaşı Ne Kadar? Hazine ve Maliye Müfettişi 2021 Maaşı Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yeni başlayan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcısının 2021 yılı maaşı yaklaşık olarak 7000 Türk Lirasıdır. Meslekte en az üç yıl geçiren ve yeterlik sınavlarında başarılı olan Hazine ve Maliye Müfettişinin 2021 yılı maaşı yaklaşık olarak 8000 Türk Lirasıdır.

*Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı meslek mensupları olan Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcıları ile Hazine ve Maliye Müfettişlerinin 2021 yılı maaşlarına yönelik verdiğimiz bilgilerde meslek mensuplarının kişi kişi farklılaşabilen ek ödemeleri ve kesintileri dikkate alınmamış, yaklaşık ortalama tutarlara yer verilmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hazine ve Maliye Müfettiş Yardımcılığı mesleğine, yazılı ve sözlü sınavlarına, özlük haklarına ve diğer tüm hususlara dair sorularınız, fikirlerini ve katkılarınız için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Yorumlar (0)
11
açık