İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleği nedir? 2021 İcra Müdürü maaşı ne kadar? 2021 İcra Müdür Yardımcısı maaşı ne kadar?

MAAŞ 21.12.2020, 18:19 27.12.2020, 20:15
İcra Müdürü ve İcra Müdür Yardımcısı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Adalet Bakanlığı tarafından alımı gerçekleştirilen İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı meslekleri nedir? Kimler ve nasıl İcra Müdürü ya da İcra Müdür Yardımcısı olabilir? İcra Müdür Yardımcılarının ve İcra Müdürlerinin görev yerleri neresidir? İcra Müdür Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar? İcra Müdürü 2021 maaşı ne kadar? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Adalet Bakanlığı tarafından Bakanlığa bağlı icra müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere alımı gerçekleştirilen ve idari kadro niteliğinde sayılabilecek olan meslek grubuna İcra Müdürlüğü, İcra Müdür Yardımcılığı meslek grubu diyebiliriz.

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların önlerinde iki yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki yine icra dairelerinde icra katibi olarak görev yaparken içerden geçiş için ayrılan kadrolara başvuruda bulunmak, ikincisi ise açıktan alıma başvuruda bulunmaktır.

İçerden geçiş için adayların belirli bir süre icra katibi olarak görev yapmış olmaları gerekirken, açıktan atanacak olan adaylarınsa devlet memurluğu genel şartlarını taşıyor olmaları, belirli bir yaşın üzerinde olmamaları gibi genel koşulların yanında Adalet Bakanlığı tarafından talep edilen Hukuk fakültesi, Adalet ön lisans programı gibi bölümlerden mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. Her ne kadar idari sayılabilecek bir görev de olsa Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımlarına üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Siyasal Bilgiler ve dengi fakültelerinin bölümlerinden mezun durumda bulunan adaylar başvuruda bulunamamaktadır.

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Alımları Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı alımları başvuruda bulunan adaylar için gerçekleştirilen iki aşamalı sıanvlar ile yapılmaktadır. Bu aşamalardan ilki yazılı yarışma sınavı olup ÖSYM tarafından düzenlenirken, ikincisi sözlü mülakat biçiminde olup Adalet Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmektedir.

Adalet Bakanlığı İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı Görev Yerleri Neresidir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürleri ve İcra Müdür Yardımcıları Bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren icra dairelerinde görev yapmaktadırlar. İlgili dairede gerçekleştirilen iş ve işlemlerin sevk ve idaresinden sorumlu olan İcra Müdürleri ve Müdür Yardımcıları bu yönüyle idareci gibi görev ifa etmektedirler.

İcra Müdürleri ve İcra Müdür Yardımcılarının Özlük Hakları Nasıldır?

İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı mesleğine yardımcı olarak başlayan ve müdürlük noktasıan gelerek belirli bir kıdeme erişen meslek mensupları 2200 ek göstergeye kadar ulaşabilmektedirler.

İcra Müdürü 2021 Maaşı Ne Kadar? İcra Müdür Yardımcısı 2021 Maaşı Ne Kadar?

İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı sınavlarına katılarak başarılı olan bir İcra Müdür Yardımcısının 2021 yılı maaşı yaklaşık olarak 5600 Türk Lirasıdır. Yine sınavda başarılı olarak mesleğe geçen ya da yardımcılıktan gelerek geçiş yapan İcra Müdürünün 2021 yılı maaşı yaklaşık 6300 Türk Lirasıdır.

*İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı meslek mensuplarının 2021 yılı maaş bilgileri, kişisel olarak değişebilen ilave ödemeler ve kesintiler dikkate alınmaksızın yaklaşık olarak belirtilmiştir.

İcra Müdürlüğü ve müdür yardımcılığı sınavlarına hazırlık konusunda ve mesleğe dair sorularınızı sormak için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu