İş Müfettiş Yardımcılığı ve İş Müfettişliği Maaşı 2021 Ne Kadar?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı 2021 yılı maaşı ne kadar?

MAAŞ 20.04.2021, 05:01 20.04.2021, 04:54
İş Müfettiş Yardımcılığı ve İş Müfettişliği Maaşı 2021 Ne Kadar?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bakanlığı İş Teftiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde görev yapan ve çalışma hayatına yönelik gerek mevzuat gerekse teknik anlamda denetim ve teftiş işlemlerini gerçekleştiren kariyer meslek grubu olan İş Müfettiş Yardımcılığı mesleğine nasıl girilmektedir? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı alımları ve sınavları nasıl gerçekleştiriliyor? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı'na hangi puanlarla başvuru yapılmaktadır? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı mesleğinin 2021 senesinde maaşı ne kadar? Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı mesleğine ve 2021 yılı maaşına dair bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine Kimler Başvuru Yapabilir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı mesleğine başvurunun temel şartlarının başında adayların memurluk şartlarını taşıyor olmaları ve A Grubu kariyer meslek olan bu meslek için Bakanlığın tespit ettiği Kamu Personeli Seçme Sınavı A Grubu oturumlarından belirli puan türlerinde yeterli düzeyde puana sahip olmaları gelmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı alımı iki ayrı grup için gerçekleştirilmektedir. Bu gruplardan ilki teknik alana dair denetim ve kontrol işlemlerini gerçekleştiren ve Mühendislik alanı mezunu adayların başvuru yaptığı teknik alan, ikincisi ise daha çok mevzuat bağlamında denetim ve kontrol işlemlerini gerçekleştiren ve İİBF/Hukuk alanı mezunu adayların başvuru yaptığı sosyal alandır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı alımına sosyal alandan başvuru yapacak olan adayların KPSS A Grubu oturumlarında KPSS P9, KPSS P48 ya da KPSS P42 puan türlerinin en az bir tanesinden en düşük 80 seviyesinde puana sahip olmaları şarttır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı alımına bu şekilde başvuruda bulunan adaylardan mesleğe alınacak olan aday sayısının beş katı kadarı arasında yer alanlar Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı alımının birinci safhası olan yazılı sınava katılma hakkı elde edebilmektedirler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavı Bakanlık tarafından klasik usulde gerçekleştirilmektedir. Bu sınavda adaylara KPSS A Grubu ana müfredatında yer alan derslerin yanında yoğun bir mevzuat oturumu da gerçekleştirilmektedir. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavında adayların başarılı olabilmeleri için her oturumda en az 60 puan almaları aritmetik ortalamalarının ise en az 70 puan olması gerekmektedir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olan adaylardan en yüksek puana sahip olan 2 kat kadarı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı sözlü mülakatlarına katılma hakkı kazanmaktadır.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı mesleği mensupları diğer merkezi denetim kadroları gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak vazifelerini yerine getirmektedirler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı Meslek Mensuplarının Görev Yerleri Neresidir?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı mesleğini ifa eden İş Müfettişleri ile İş Müfettiş Yardımcılarının görev yerleri temelde Ankara olmakla birlikte İstanbul ilinde, İzmir ilinde, Bursa ilinde ve Adana ilinde bulunan İş Teftiş Kurulu Grup Başkanlıkları bünyesinde de görev yapabilmektedirler.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı 2021 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı meslek mensuplarının 2021 yılı maaş tutarlarına dair bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz;

*Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı meslek mensuplarının 2021 senesi maaşına dair vermiş olduğumuz bilgilerde ek ödeme ve kesintiler dikkate alınmamış olup, meslek mensuplarının yaklaşık maaş tutarlarına yer verilmiştir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Müfettiş Yardımcılığı sınavına, mesleğine dair sorularınızı sormak, sınava dair haberleri takip etmek için FORUM sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
33
açık