Japan Tobacco International (JTI) Personel Maaşları 2021 Ne Kadar?

Japan Tobacco International (JTI) Personel Maaşları 2021 Ne Kadar? JTI Nedir? Kimin? JTI Açılımı Nedir? JTI Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2021

MAAŞ 09.04.2021, 23:00
Japan Tobacco International (JTI) Personel Maaşları 2021 Ne Kadar?

Ekonomik olarak zor bir süreçten geçen Türkiye yabancı yatırımcıları ülkeye çağırmaktadır. Ülkeye döviz girmesi, istihdama katkı sağlaması ve ekonomiye can suyu olması için yatırımcılara büyük destek sağlanmaktadır. Siyasi ve ekonomik şartlar nedeniyle yatırımcılar için Türkiye eskisi kadar cazibe merkezi olmasa da hala pek çok şirket Türkiye'de faaliyet göstermektedir. Bu dev yabancı firmaların başında ise Japon Tobacco International yani kısaca JTI firması gelmektedir. Türkiye'nin en büyük firmaları arasında olan JTI firması Türkiye'de binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır. İşsizliğin arttığı dönemde firmanın iş ilanları da büyük ilgi çekmektedir. İş arayanlar da özellikle JTI Personel maaşları hakkında sorular sormaktadır. Peki Japon Tobacco International (JTI) Nedir? JTI personel maaşları 2021 ne kadar? JTI personelleri 2021 yılında ne kadar maaş alıyor?

JTI Nedir? Kimin? JTI Açılımı Nedir?

JTI, Japan Tobacco International firmasının kısaltılmış halidir. Türkiye'de büyük bir yatırımı olan firma 2 binden fazla kişiye iş imkanı sağlamaktadır. Firma Türkiye pazarına 1990 yılında girmiştir. İzmir'in Torbalı ilçesinde fabrikası bulunan firma Türk tütünü kullanarak 30'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Japonya merkezli olan firma'nın dünya çapında 100 bine yakın çalışanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük 500 şirketi arasında gösterilmektedir. En bilinen ürünleri Camel ve Winston markalı tütün ürünleridir.

JTI Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2021

Firma bünyesinde çok sayıda kadro ve pozisyonda binlerce personel çalışmaktadır. Ağırlıklı olarak işletme, endüstri mühendisliği, iktisat, kamu yönetimi, makine mühendisi ve yazılım alanından mezunlar çalışmaktadır. Ayrıca satış ve pazarlama departmanında da çok sayıda personel çalışır. 

Uluslararası firmada çalışma şartları son derece iyidir. Personellerine kıymet veren firma çalışma saatleri ve personellerine sunduğu imkanlarla öne çıkmaktadır. Genel çalışma saatleri 09.00-18.00 şeklindedir. 

JTI Personel Maaşları 2021 Ne Kadar?

Firmada satış görevlileri, mühendisler, teknisyen ve teknikerler, işçiler, güvenlik görevlileri, avukatlar, büro görevlileri gibi farklı kadrolardan yüzlerce personel çalışmaktadır. Bu personellerin aldıkları maaş birbirinden farklıdır. Personelin eğitim durumu, deneyimi, başarısı, sözleşmesi, aile durumu, yabancı dil bilgisi gibi unsurlara bağlı olarak ödeme yapılır. Ancak firma yasalar gereği asgari ücretin altında ödeme yapmamaktadır. Firmadaki en düşük maaşlar da asgari ücret düzeyinde yani 2 bin 800 TL civarındadır. Satış görevlileri 4-5 bin TL, mühendisler 5-10 bin TL arasında, teknisyen ve teknikerler 4-5 bin TL, avukatlar 7-8 bin TL civarında maaş almaktadır.

JTI Satış Personeli Maaşları 2021

Japon Tobacco International firması bünyesinde çalışan satış temsilcileri, satış görevlileri ve pazarlama elamanları 4-5 bin TL düzeyinde maaş almaktadır. Ayrıca satışları doğrultusunda prim alarak gelirlerini 1-2 bin TL daha yükseltebilirler. Bunun yanı sıra firma personellerine araç ve yemek kartı imkanı da sunmaktadır.

JTI Mühendis Maaşları 2021

Firma bünyesinde yazılım, bilgisayar, endüstri, kimya, makine, imalat mühendisi başta olmak üzere farklı branşlarda onlarca mühendis çalışmaktadır. Bu personellerin alacağı maaşlar eğitim düzeyi, başarı ve deneyime göre değişir. Ancak genel hatlarıyla mesleğe yeni başlayan mühendis maaşları 2021 4 bin TL civarındadır. 3-5 yıl tecrübeli mühendisler 5 bin TL, 5-10 yıl tecrübeli mühendisler ise 10 bin TL'ye kadar maaş alabilmektedir.

JTI Tekniker ve Teknisyen Maaşları 2021

Firmada üretim, test ve farklı amaçlarda kullanılan çok sayıda alet, makine ve üretim hattı bulunur. Ayrıca bilişim ve ulaşım alanında da büyük yatırımlar yapılır. Bu alanlarda çalışan tekniker ve teknisyenler başlangıçta 3-4 bin TL, deneyim kazandıkça 7-8 bin TL'ye kadar maaş alabilmektedir.

JTI Avukat Maaşları 2021 

Firmanın tüm faaliyetleri ile ilgili hukuki süreçlerde çalışacak pek çok avukat bulunur. Bu personeller 2021 yılında en düşük 5-6 bin TL seviyesinde maaş almaktadır. JTI deneyimli avukat maşları ise 10 bin TL'ye kadar çıkabilmektedir.

Yorumlar (0)
33
açık