Kaymakam Maaşları 2020 Ne Kadar?

Kaymakam Maaşları 2020 Ne Kadar? Kaymakam Nedir? Ne Demek? Kimdir? Kaymakam Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2020 Kaymakam maaşı 2020 ne kadar oldu?

MAAŞ 23.01.2020, 22:21 06.12.2020, 19:10
Kaymakam Maaşları 2020 Ne Kadar?

Türkiye'de 81 il ve yüzlerce ilçe bulunmaktadır. Devletin ülkenin tüm noktalarında idareyi sağlaması için yöneticiler görev yapar. İlçelerde görev yapan bu yöneticilere 'kaymakam' adı verilir. Türkiye'deki en prestijli, en önemli idari kadrolardan biri olarak gösterilen kaymakamlık mesleğini yapmak için binlerce kişi çalışmaktadır. 7'den 70'e binlerce kişinin hayali bu mesleğin içine girebilmektir. Bu nedenle kaymakamlık mesleği ile ilgili pek çok soru sorulmaktadır. Peki kaymakam nedir? Ne demek? Kimdir? Kaymakam maaşları 2020 ne kadar? Kaymakam çalışma şartları ve çalışma saatleri 2020 nasıl?

Kaymakam Nedir? Ne Demek? Kimdir?

Arapça kökenli bir kelime olan kaymakam, ilçede devleti temsil eden en yetkili yönetici anlamına gelmektedir. Ayrıca halk arasında ilçebay veya yarbay olarak da bilinir. İlçelerdeki tüm devlet görevlilerinin amiridir. İlçelerde kamu düzenini, disiplini ve idari işleyişi düzenler ve denetler. İdari yöneticiliğe girişte önemli bir basamaktır. Özellikle de ülkemizdeki pek çok ilçenin, pek çok şehirden daha büyük bir nüfusa sahip olduğu unutulmamalıdır.

Kaymakam Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri 2020

Kaymakamlık mesleği kutsal olduğu kadar zorlu bir meslektir. Üniversite eğitimini tamamlayan, göreve yeni başlayan, idealist ancak tecrübesiz kaymakamlar gittikleri yerin kaderine etki etmektedir. Bu nedenle çok büyük bir ahlaki, vicdani ve maddi sorumluluğu bulunur. Bu mesleği icra eden kişiler, devlete, yöneticilerine, vatandaşlara karşı sorumludurlar. Ayrıca görev yerlerindeki her vatandaşla, her sorunla, ilçeyi ilgilendiren, ilçedeki köyleri ilgilendiren her konuyla ilgilenirler. Vatandaşlar sorunlarının çözümü için onlara gelir, kamu düzenini sağlamak için memurlar onlara güvenir. Bu nedenle bu mesleği icra eden kişilerin dürüst, ahlaklı, bilinçli ve kültürlü olması gerekmektedir. Çalışma saatleri her ne kadar diğer memurlarla aynı olsa da 7 gün 24 saat çalışabilirler. 

Kaymakam Maaşları 2020 Ne Kadar?

Meslekle ilgili en çok merak edilen ve en çok ilgi çeken konu maaşlardır. İlçedeki en yetkili idari yönetici olan kaymakamların 2020 yılındaki maaşları çok merak edilir. Kamu yöneticilerine verilen maaşlar Ocak ve Temmuz aylarında yapılan toplu sözleşme zamları ve enflasyon farkı yansıtıldığında artmaktadır. Ayrıca yöneticilerin evli olup olmadığı, çocuk sahibi olup olmadığı, sigorta ve BES kesintisi, ek tazminat gibi durumlara göre değişebilmektedir. Bu kapsamda kaymakam maaşları 2020 şu şekildedir;

Kaymakam maaşı 2020: 7 bin 500 TL (yaklaşık)

Emekli kaymakam maaşı 2020: 6 bin TL (yaklaşık)

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (2)
Veli sahan 2 yıl önce
Hicbir gelirim yok işsizim çok perisaniiz ailece lütfen devlet büyüklerimden yardim istiyorum beni ve ailemi kurtarın devletimize Allah zeval vermesin sizden yardımlarınızı bekliyorum saygilarimla
erkan karakoç 1 yıl önce
Bes aydir issizim cok zordurumdayim lutfen bana acil bi is ne is olsayaparim teserkurler no..
16
parçalı bulutlu