Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı özlük hakları nasıl? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar?

MAAŞ 29.04.2021, 05:00
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Bakanlığın teşkiları üzerinde ve denetim alanı içerisinde kalan kurumlar ile yerlerde denetim ve kontrol görevi yürütmek üzere istihdam edilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği nedir? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine nasıl girilebilir? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği özlük hakları nasıldır? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği görev yeri neresidir? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği 2021 yılı maaş tutarı ne kadar? Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine ve 2021 yılı maaşına dair bilgileri çalışmamızda inceleyebilirsiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Kültür ve Turizm Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı birimine bağlı olarak görev yapmak üzere istihdam edilen A grubu kariyer meslek grubudur.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın gerek merkez gerekse taşra birimlerinde görev yapmakta olan personelin her tür iş ve işleminin kontrol ve idari yönden denetimi görevi ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olan ve Bakanlığın denetim - inceleme sahasında kalan birimlerde ve yerlerde denetim ve incelemeler gerçekleştirmek üzere istihdam edilen, bu yönde görev yaptırılmak üzere yetiştirilen kariyer meslek mensuplarının oluşturduğu meslektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine Nasıl Girilebilir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine girmeyi isteyen adayların bu mesleğin bir A grubu mesleği olması hasebiyle bu statünün gerektirdiği bazı özellikleri taşıyor olmaları gerekmektedir. Bunlardan evvel elbetre Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine girmeyi isteyen adayların devlet memurluğu genel şartlarını taşımaları ve yine A grubu mesleklere giriş için belirlenen en yüksek yaşın üzerinde olmamaları gerekmektedir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine girecek olan adayların Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği için gerçekleştirilecek alımlar için belirlenmiş olan kontenjanın belirli bir katı kadar yüksek KPSS puanlı aday arasında yer alması Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği sınavlarına katılabilmeleri için şarttır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Özlük Hakları Nelerdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği bakanlık merkez denetim mesleğidir ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği mensupları diğer merkezi denetim kadrolarındakiler gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak görev yapmaktadırlar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Görev Yeri Neresidir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğini ifa eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettişleri ve Müfettiş Yardımcıları Bakanlık Rehberlik - Teftiş Başkanlığı'nın bulunduığu Ankara'da görev yapmaktadırlar. Ancak Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğinin temel işlevi olan denetim ve kontrol görevinin gerektirmesi durumunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği mensupları diğer illere turne ile göreve gidebilmektedirler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği 2021 Maaşı Ne Kadar?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği mensuplarının 2021 yılı maaşlarına dair bilgileri aşağıda inceleyebilirsiniz;

*Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleği mensuplarının 2021 yılı güncel maaş tutarlarına yer verdiğimiz bu çalışmamızda paylaşmış olduğumuz maaş tutarlarında meslek mensuplarının ek olarak alabilecekleri ödemeler ile maaşlarından yapılabielcek ilave kesintiler dikkate alınmadan ortalama tutarlara yer verilmeye çalışılmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı Mesleğinin sınavlarına, geçmiş ve gelecek muhtemel alımlara dair bilgileri takip edebilmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayınız!

Yorumlar (0)
17
açık