Migros Personel Maaşları 2019 Ne Kadar?

Migros Personel Maaşları 2019 Ne Kadar? Migros çalışma şartları 2019 nasıl? Migros çalışma saatleri 2019 ne kadar? Migros kasiyer, reyon görevlisi, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, mağaza müdürü maaşları 2019 ne kadar? Migros iş başvurusu 2019 nasıl yapılır?

Migros Personel Maaşları 2019 Ne Kadar?

Türkiye'nin en büyük market zincirlerinden biri olan Migros binlerce çalışanı istihdam etmektedir. Genellikle Türkiye'nin batısında bulunan şehirlerde faaliyet gösteren Migros'un yüzlerce şubesi bulunmaktadır. Migros Kipa gibi market zincirlerini satın alarak ülkenin en büyük market zincirlerinden biri haline gelmtir. Migros kaliteli ürün satışı anlaşıyla tüketicinin en çok tercih ettiği market zincirlerinden biridir. Bu kapsamda vatandaşa hizmet veren Migros farklı kadro ve pozisyonlarda binlerce personel çalıştırmaktadır. Peki Migros personel maaşları 2019 ne kadar? Migros çalışma saatleri 2019 çalışma şartları nasıl? Migros personel alımı 2019 iş ilanları hakkında tüm merak edilenleri inceledik.

Migros Personel Alımı 2019

Migros 4 farklı mağaza anlayışı ile yüzlerce noktada hizmet vermektedir. M, MM, MMM, ve 5M Migros mağazaları Türkiye'nin pek çok ilinde faaliyet göstermekte ve bu mağazalarda binlerce personel çalışmaktadır. Migros'un faaliyetlerine devam edebilmesi için binlerce personelin çalışması gerekmektedir. Bu nedenle Migros personel alımı 2019 yılında da artarak devam edecektir. Migros iş ilanları 2019 yılına da damgasını vurmuştur. Migros personel alımı 2019 iş ilanlarına başvuru yapmak için kariyer sitelerine ve www.migroskurumsal.com adresine başvurmanız yeterlidir. 

Migros Çalışma Saatleri 2019 

Migros çalışma saatleri 2019 yılında günlük 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Personellerine günlük 8.5 saat sınırı çizen Migros fazla çalışma saatleri için personellerine ek mesai ücreti ödemektedir. Günlük sınır olan 8.5 saat olan mesai saatleri içerisinde yemek, sigara ve ihtiyaç molaları da bulunmaktadır. Migros mağazalarında özellikle iş çıkışı saatlerinde yoğunluk yaşanmaktadır. Bu nedenle personeller günün bazı bölümlerinde zorlanabilmektedir. Özellikle kasiyer olarak çalışan personeller soğuk terler dökmektedir.

Migros personelleri vardiya usulüyle de çalışabilirler. Bu durumda personeller sabah ve akşam olmak üzere iki vardiyada çalışırlar. Sabah vardiya saati 09.00-18.00 ve öğleden sonra için 16.00-22.00 olarak belirlenmiştir. Vardiya saatlerinin belirlenmesinde mağazanın yoğun olduğu saatlerde belirleyici rol oynamaktadır.

Migros Çalışma Şartları 2019

Migros perakende sektöründe çalışmak isteyen kişiler için önemli bir iş fırsatı oluşturmaktadır. Rakip firmalara göre daha iyi şartlarda iş imkanı sunan Migros çalışanlarına sosyal haklar da sunmaktadır. Migros personellerinin çalışma saatleri günlük 8.5 saattir. Ayrıca personeller haftada 1 gün yılda ise 14 gün izin hakkına sahiptirler.  Migros part time çalışan personeller hafta içi 5 gün boyunca 4 saat hafta sonu ise 1 tam gün mesai yaparlar. Migros personelleri dini ve resmi tatillerde de genellikle çalışmaktadır. Bu tarz durumlarda personellere ek ücret ödenmektedir.

Migros Personel Maaşları 2019

Migros mağazalarında kasiyer, güvenlik personeli, temizlik personeli, reyon personeli, mağaza müdürü gibi farklı kadrolar bulunmaktadır. Migros bünyesinde çalışan personeller rakip mağazaların personellerine göre daha yüksek maaş almaktadır. Migros'ta pek çok farklı pozisyon bulunmaktadır.  Bu pozisyonlarda çalışan personellerin 2019 yılında ne kadar maaş alacağı merak edilmektedir. Bu kapsamda "Migros personel maaşları 2019 ne kadar?" sorusu sorulmaktadır. Migros mağazalarında deneyimli ve hizmet yılı fazla olan personellerin maaşları daha yüksektir. Özel sektörün genelinde olduğu gibi deneyimsiz ve işe yeni başlayan personellerin maaşları daha düşüktür. Migros mağazalarında 2019 yılınde ödenen en düşük maaş 2 bin 20 Türk Lirasıdır. Ancak ortalama olarak Migros personel maaşları 2019 2 bin 500 TL civarındadır. Deneyimli ve hizmet yılı yüksek personeller ise daha yüksek maaş alırlar. Örneğin mağaza müdürü olarak çalışan deneyimli personeller 5 bin TL maaş alabilmektedir. İşte Migros personel maaşları 2019...

Migros kasiyer maaşları 2019 2 bin 400 TL'dir.

Migros güvenlik personeli, reyon görevlisi, kasap görevlisi maaşları 2019 2 bin 500 TL civarındadır.

Migros mağaza müdürü, mağaza yöneticisi maaşları 2019 5 bin TL olarak belirlenmiştir.

Migros personelleri yol parası, gıda yardımı, deterjan yardımı, okul yardımı, çocuk yardımı, yıllık izin harçlığı gibi farklı miktarlarda ek ödemeler de almaktadır. Bu nedenle maaşlar gözle görülür oranda artış göstermektedir. Ayrıca prim sistemi sayesinde migros personel maaşları artış gösterebilmektedir.

Migros İş Başvurusu 2019

Migros iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen kişilerin araştırma yapmaları gerekmektedir. İnternet ortamı üzerinden kariyer siteleri aracılığıyla Migros iş ilanlarına başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca Migros'un kendi internet sitesi üzerinden ve www.tercihiniyap.net sitesi üzerinden ilanlar takip edilebilir. İş ilanlarına başvuru yapan kişiler gerekli görülmesi takdirde görüşmeye çağrılır. İş başvurusunu yapan adaylara genellikle 2 ay içerisinde dönüş yapılmaktadır. Adaylar çalışmak istedikleri Migros şubelerine giderek iş ilanları hakkında da bilgi alabilir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 14:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
çaki çaki
çaki çaki - 1 yıl Önce

migrosta 5 gün önce işe girmiştim yapamadım ve bugün çıktım ücret olarak ne alırım ve calıstığım günler için alacağım ücret nasıl hesaplanır

Furkan
Furkan @çaki çaki - 7 ay Önce

Kadroya gecirilmedinki 2 ay deneme surecidir bi ucret almazsin ama 5 gun icin eger part girdiysen 11 liradan hesapla saatini ama alacagini sanmiyorum

İlko
İlko @çaki çaki - 7 ay Önce

Keşke çıkmayaydın iyi yapmamışsın paran kalmaz hesaplanır alırsın

Ahmer
Ahmer - 2 ay Önce

9 aydır migros da calışıyorum ama daha kadroya alınmadım ne yapabilirim.