Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Rekabet Kurumu tarafından alımı gerçekleştirilen Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğinin 2021 yılı maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

MAAŞ 28.03.2021, 05:03 28.03.2021, 12:15
Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Rekabet Kurumu tarafından alımı gerçekleştirilen kariyer meslek mensupluğu olan  Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleği nedir? Rekabet Kurumu Uzman Yardımcılığı sınavı nasıldır? Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı özlük hakları nasıl? Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı 2021 Maaşı ne kadar? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı Mesleği Nedir ve Nasıl Girilir?

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleği bir üst kurul uzman yardımcılığı mesleğidir. Diğer üst kurullarda olduğu gibi Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı meslek mensupları da mesleğe yardımcı olarak başlamakta, daha sonra Rekabet Uzmanı olarak görevlerini sürdürmektedirler. Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleği diğer merkez uzman yardımcılığı kadrolarından farklı olarak denetim ve inceleme yetkisine sahiptirler. Yine Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK uzman ve uzman yardımcıları hariç bu durum diğer üst kurum uzmanlıklarında da aynıdır.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğine girmeyi hedefleyen bir adayın öncelikli olarak kamu kurumlarında yer alan kariyer mesleklere girişin ön adımı sayılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'nin A Grubu oturumlarına katılarak, A Grubu puan türlerinden belirli bir düzeyde puan almış olmaları gerekmektredir. 

Bu gereklilik A Grubu mesleklere giriş için yalnızca bir ön adımdır çünkü A Grubu kariyer mesleklere girişte adaylar KPSS puanlarını sadece Kurumların sınavlarına girebilmek için kullanabilmektredirler.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğine girişte de yine benzer şekilde adaylar KPSS A Grubu puanları ile başvuru yapmaktadırlar. Bu şekilde yapılan başvurular değerlendirilmekte ve KPSS puanlarına göre sıralama yapılınca en yüksek puana sahip olduğu belirlenen mesleğe alınacak aday sayısının yirmi katı kadarı Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı yazılı yarışma sınavına katılma hakkı elde ederler.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı Görev Yeri Neresi ve Özlük Hakları Nasıl?

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğine giren adaylar göreve Rekabet Uzman Yardımcısı olarak başlamaktadırlar. Belirli bir sürenin sonunda başarı ile tez, yeterlik sınavı ve yabancı dil puanı gibi şartları sağladıktan sonra ise Rekabet Uzmanı olurlar. Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğinde meslek mensupları 3600 ek göstergeye tabidirler. Bunun yanında üst kurul mensubu olmaya dayalı olan ilave mali hakları ise 666 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kaldırılmıştır ve diğer kurumlardaki merkez uzmanları ile bu yönden denktirler.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleği mensuplarının görev yerleri Kurumun kurulu olduğu Ankara'dır. Ancak zaman zaman incelemelerde bulunmak üzere başka yerlere gitme durumları olabilir.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı 2021 Maaşı Ne Kadar?

**Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı ve Rekabet Uzmanlığı mesleğine dair vermiş olduğumuz maaş bilgiler meslek mensuplarının şahsi olarak farklı olabilecek kimi ek ödemeleri ve kesintileri dikkate alınmaksızın belirtilmiştir ve yaklaşık tutarlardır.

Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı mesleğine dair merak ettiğiniz konuları, Rekabet Kurumu Rekabet Uzman Yardımcılığı sınavına dair sorularınızı yöneltmek için FORUM sayfamıza bekliyoruz.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu