Sürücü Kursu Direksiyon Hocası Maaşları 2021 Ne Kadar?

Sürücü Kursu Direksiyon Hocası Maaşları 2021 Ne Kadar? Memurlar ve Öğretmenler Sürücü Kurslarında Çalışabilir Mi? Direksiyon Eğitmenleri 2021 Yılında Ne Kadar Ücret Alır?

MAAŞ 30.01.2021, 19:07
Sürücü Kursu Direksiyon Hocası Maaşları 2021 Ne Kadar?

Türkiye'de işsizlik sorunu her geçen gün kendini daha çok göstermektedir. Koronavirüs salgınının iş piyasalarını olumsuz etkilemesiyle işe alımlar durmuş, işten çıkarmalar ise giderek artmaktadır. Bu nedenle iş arayanların sayısı da her geçen gün artıyor. Bunun yanı sıra ek iş arayanlar da bulunuyor. Bu noktada hareketliliğin fazla olduğu alanlardan biri de otomobil dünyası. Örneğin sürücü kurslarındaki iş yoğunluğu hiçbir zaman azalmıyor. Özellikle de direksiyon hocaları, sürücü kursu eğitmenlerine büyük ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle pek çok kişi bu pozisyonların maaş bilgisini merak ediyor. Peki sürücü kursu eğitmeni, öğretmeni maaşları 2021 ne kadar? Direksiyon hocası maaşları 2021 ne kadar?

Trafik ve Çevre Bilgisi Öğretmenliği Kursu Nasıl Alınır?

  • Trafik ve çevre dersi ile trafik adabı derslerine girmek için en az 3 yıl ehliyet sahibi olmak şarttır.
  • Ayrıca trafik ve çevre bilgisi bölümünden mezun olmak ya da trafik ve çevre öğreticiliği belgesi sahibi olmak gerekir.
  • MEB tarafından düzenlenen kursta başarılı olanlar bu belgeleri alabilir.
  • Halk Eğitim Merkezleri ve Diğer Eğitim Kurumlarının kurslarına katılanlar belgeleri alabilir.

Direksiyon Hocası Maaşları 2021 Ne Kadar?

Türkiye'nin her noktasında sürücü kursları bulunur. Bu kurslarda her yıl binlerce hatta milyonlarca kişi eğitim almaktadır. Özellikle de adayları trafiğe hazırlayan direksiyon hocalarının yaptığı işler önemlidir. Ancak bu personeller hak ettikleri maaşları alamaz. 2021 yılında direksiyon hocalarına genellikle asgari ücret düzeyinde ücret verilmektedir. En düsük eğitmen ve direksiyon usta öğretici maaşları 2021 2 bin 800 TL civarındadır. Deneyim arttıkça, öğrenci sayısı ve popülerlik arttıkça personelin maaşları 4-5 bin TL'ye kadar çıkabilmektedir. 

Memurlar ve Öğretmenler Sürücü Kurslarında Çalışabilir Mi?

Sürücü kurslarında memurlar ve öğretmenler de çalışabilmektedir. Ancak süre yani saat sınırlaması vardır. Memurlar ve öğretmenler sürücü kurslarında haftada en fazla 10 saat ayda en fazla 40 saat ders verebilirler. Bunun karşılığnda aldıkları ücret de çok merak edilir. Çalıştıkları saat başına alacakları ücret girilen ders başına gece veya gündüz ek ders ücreti üzerinden hesaplanır ve personele ödenir.

Yorumlar (0)
29
açık