Vergi Müfettişi ve Vergi Müfettiş Yardımcısı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı 2021 yılı maaşı ne kadar? 2021 Vergi Müfettişi maaşı ne kadar? Detaylar haberimizde.

MAAŞ 19.12.2020, 21:03 10.01.2021, 17:17
Vergi Müfettişi ve Vergi Müfettiş Yardımcısı Maaşı 2021 Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleği nedir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı meslek mensubu nasıl olunur? Kimler Vergi Müfettişi olabilir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı görev yerleri neresidir? Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı 2021 maaşı ne kadar? Vergi Müfettişi 2021 yılında ne kadar maaş alacak? Detaylar haberimizde.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleği Nedir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde kurulu olan Vergi Denetim Kurulu bünyesinde 2011 yılında bu yana istihdam edilen ve vergi ile alakalı iş ve işlemlerin denetim ve incelemesinden sorumlu olan A Grubu kariyer meslek mensuplarına Vergi Müfettiş Yardımcısı ve Vergi Müfettişi denmektedir.

Diğer müfettişlik kariyer mesleklerinde olduğu gibi Vergi Müfettişliği mesleğine de adaylar Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak girebilmektedirler. Mesleki yetiştirme ve yeterlik sınavı süreçlerinden sonra ise meslek mensupları görevlerini Vergi Müfettişi olarak sürdürmektedirler.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Mesleğine Kimler Girebilir?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların Bakanlığın personel alım ilanlarında duyurduğu memurluk genel şartları, yaş koşulu gibi koşulların yanında İİBF ve Hukuk başta olmak üzere Bakanlık tarafından kabul edilen alanlardan mezun durumda bulunmaları gerekmektedir. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğinin bir A Grubu kariyer mesleği olmasından dolayı adayların mesleğe girebilmeleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS A Grubu oturumlarında gerekli puan türlerinden yeterli düzeyde puana sahip olmaları lazımdır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir? 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girme hakkı elde eden adayların görev yerleri Vergi Denetim Kurulu'na bağlı ve çeşitli illerde yer alan grup başkanlıklarıdır. 

Bu grup başkanlıklarını ve mesleğe dair diğer ayrıntıları incelemek adına aşağıda yer verdiğimiz bağlantı aracılığı ile meslek tanıtım çalışmamıza erişebilirsiniz;

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı Özlük Hakları Nasıldır?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleği kamu kurumlarında yer alan diğer müfettiş yardımcılıkları ile yine müfettiş yardımcılığına denk olan stajyer kontrolörlük ile Sayıştay Denetçi Yardımcılığı hariç denetçi yardımcılıkları gibi 3600 ek göstergeye tabidir. Görev yönünden oldukça yetkili olan Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcıları, bir çok açıdan görevlerini yapma noktasında koruma altına alınmışlardır. Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yeni giren adaylar Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak nitelendirilirken meslekte üç yıllık süreyi tamamlamış ve ardından yeterlik süreçlerinde başarılı olmuş meslek mensupları Vergi Müfettişi unvanını almaktadırlar.

Vergi Müfettiş Yardımcılığı 2021 Yılı Maaşı Ne Kadar? Vergi Müfettişi 2021 Maaşı Ne Kadar?

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yeni girecek olan Vergi Müfettiş Yardımcısının 2021 maaşı yaklaşık olarak 7000 Türk Lirasıdır. Meslekte üç yıllık süreyi başarıyla tamamlamış ve Vergi Müfettiş Yardımcılığı yeterlik sınavlarından da başarılı olmuş Vergi Müfettişlerinin 2021 maaşı ise yaklaşık olarak 8000 Türk Lirasıdır.

*Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılarının ve Vergi Müfettişlerinin 2021 yılı maaşlarına yönelik olarak verilen bilgilerde meslek mensuplarının kişisel olarak değişebilen ek ödemeleri ve maaş kesintileri dikkate alınmamış, yaklaşık tutarlara yer verilmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettiş Yardımcılığı mesleğine ve Vergi Müfettiş Yardımcılığı yazılı, sözlü sınavlarına dair bilgi alışverişinde bulunmak, sorularınızı sormak ve fikirlerinizi beyan etmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar (0)
20
hafif yağmur