Maliye Bakanı Naci AĞBAL’dan Genel Kurul’da Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı Soruların Yanıt!

Maliye Bakanı Naci AĞBAL’dan Genel Kurul’da Uzman Yardımcılığı ve Müfettiş Yardımcılığı Soruların Yanıt!

22.03.2018
A+
A-

Süreç Nasıl Başlamıştı?

Bildiğiniz üzere  21 Aralık 2017 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri esnasında MHP Milletvekili Arzu ERDEM’in sorusu üzerine;  Defterdarlık Uzman Yardımcısı, Gelir Uzman Yardımcısı, Devlet Gelir Uzman Yardımcısı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde yeni kurulan Risk Analizi alanında alımlar gerçekleştireceğiz. demişti. Bu sürecin devamında;  5 Şubat 2018 tarihinde Hükümet Sözcüsü Bekir BOZDAĞ Maliye Bakanlığı’nın 2000 personel alacağını bunun 1000 tanesinin Uzman Yardımcısı 1000 tanesininse denetim personeli olacağını dile getirmişti.

Açıklamada Neler Var?

Bugün ise TBMM görüşmeleri sırasında kendisine CHP Milletvekili  Dr. Sibel ÖZDEMİR tarafından soru yöneltilen Maliye Bakanı Sn. Naci AĞBAL iki ayrı soruya, “2000 kişi alacağız” ve “1000 Vergi Müfettiş Yardımcısı, 1000 de Devlet Gelir Uzmanı alacağız”şeklinde yanıt vermiştir. Adayların merakla beklediği bu alımların ne zaman gerçekleştirileceğine dairse net bir yanıtı olmamıştır.  Ayrıca alımların parça parça mı yoksa tek tek mi yapılacağına dair net bir bilgi henüz bulunmamaktadır. 

Ancak bu alımların Bakanlıkça çok önemsendiğini defalarca dile getiren Sn. AĞBAL en hızlı şekilde kadroların tamamlanacağının sinyallerini verdi. Bu noktada Risk Analiz Merkezi’nde ve KDV İnceleme Grup Başkanlığı için yapılacak bu alımların en kısa sürede ve ihtimal dahilinde tek seferde gerçekleşmesini bekliyoruz. 

Sn. AĞBAL kürsüden yaptığı açıklamada deneyimli personel vurgusu yaptığından bir kısmının kurum içerisinden alınması da muhtemel görünmektedir. Buna dair gelişmeleri takip edip TercihiniYap.net olarak sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

GUY Meslek Tanıtımı için Tıklayınız!

DGUY Meslek Tanıtımı için Tıklayınız!

Konuya dair gelişmeleri FORUM Sayfamızdan takip etmeyi Unutmayın!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.