kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Maliye Bakanlığı İlanları Geliyor Ama…

Maliye Bakanlığı İlanları Geliyor Ama…

Maliye Bakanlığı İlanları Geliyor Ama…
A+
A-

Uzunca süredir Maliye Bakanlığı A Grubu Kariyer Meslek ilanları KPSS’ye girmiş ve puan almış binlerce aday tarafından beklenmektedir.  Bu bekleyişte bir nebze de olsun rahatlama sağlayan açıklama Maliye Bakanı Naci AĞBAL tarafından yapılmıştır.

Ne Söylendi?

Sn. Bakan Naci AĞBAL’ın TBMM Bütçe görüşmeleri sırasında MHP Milletvekili Arzu ERDEM’in sorusuna vermiş olduğu yanıt tüm İİBF/SBF mezunu KPSS adaylarına umut oldu. Ancak bu noktada adayların çok elzem bir kaç talebi bulunmaktadır. Öncelikle Sn. Bakan’ın işaret ettiği alımlara bir göz atalım. Sn. AĞBAL vermiş olduğu yanıtta; Defterdarlık Uzman Yardımcısı, Gelir Uzman Yardımcısı, Devlet Gelir Uzman Yardımcısı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde yeni kurulan Risk Analizi alanında alımlar gerçekleştireceğiz. demiştir. 

İlgili Haber için TIKLAYINIZ!

HATIRLATMA!

(Sn. Bakanın henüz 2000 Gelir Uzman Yardımcısı aldık söyleminin 2016 KPSS puanı ile alındığını baz alarak değerlendirilmesi gerekmektedir.

Çünkü bildiğiniz gibi 30 Mart 2017 tarihinde 2000 Gelir Uzman Yardımcısı alım ilanı ile, 11 Nisan 2017 tarihinde 300 Vergi Müfettiş Yardımcısı alım ilanı verilmiş ancak bu alımlarda kullanılacak puanlar 2015 ile 2016 KPSS puanları olmuştur.)

MUY ve MHUY Olmayacak mı?

Bu noktada bir kaç sorun ortaya çıkmaktadır. Öncelikle uzunca süredir alım yapmayan Maliye Uzman Yardımcılığı ve 250 kişilik talep toplanmış olmasına rağmen adı bu konuşmada anılmayan Mali Hizmetler Uzman Yardımcılığı ilanları. Bu iki alımın akıbetinin de bir şekilde açıklığa kavuşturulması adayların önemli bir beklentisidir. 

Bir diğer ve belki asıl önemli nokta alımların zamanlaması. Bakanın işaret ettiği 2018 yılı içerisinde dönemi malesef 2018 KPSS sonrasını da kapsamaktadır. Bu ise 2017 puanları ile alım bekleyen ve çoğu ilanın peşpeşe gelmesi sebebiyle sadece ilk 500’ü muhatap alan alımlardan umduğunu bulamayan binlerce adayı endişelendirmiştir. 

Adaylar Ne İstiyor?

Adayların temel beklentisi 2018 KPSS öncesi ve mevcut alımların tamamlanması arasında Maliye Bakanlığı alımlarının gerçekleştirilmesidir. Bu hassasiyetle hareket edilmesi iki önemli ve olumlu sonuç ortaya çıkaracaktır;

-2018 KPSS gerçekleşip de daha fazla aday yarışa katılmadan ve adaylar mevcut sıralamalarından geriye düşmeden sınavlara başvurma imkanı bulacaklar. 

-Bu sayede mevcut süreçlerin atamalarının tamamlanması en azından sonuçlarının belli olması sayesinde mükerrer başvuruların gerçekleşmesi önlenebilecek, böylece daha fazla adaya meslek sahibi olma imkanı tanınmış olacaktır.  

SONUÇ:

Adayların bu hassasiyetlerinin, yaptığı açıklamalar ile adayları sevindirmiş olan Sn. Naci AĞBAL tarafından olumlu karşılanacağını ve zamanlamanın bu şekilde gerçekleştirilebileceğini umuyoruz. Sosyo-ekonomik anlamda ülkemizin en büyük kıymeti olan beşeri sermayenin hele ki bunca kalifiye adayın gün geçtikçe yıpranmasına, âtıl geçen günlerinin daha fazla uzamasına izin vermemek her şeyden evvel milli servete katkıdır. Bu pencereden değerlendirildiğinde, ülkeye hizmeti esas edinmiş saygıdeğer idarecilerimizin bu sese kayıtsız kalmayacağını bekliyor, umut ediyoruz.

Gelişmeleri takip etmek için FORUM Sayfamız!

GUY Meslek Tanıtımı için Tıklayınız!

DGUY Meslek Tanıtımı için Tıklayınız!

DUY Meslek Tanıtımı için Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.