Kimdir

Mehmet Muş Kimdir? Nerelidir? Eğitim Hayatı ve Siyasi Kariyeri

Ülkemizde siyasilerin hayatı toplum tarafından merak edilen konuların başında geliyor. Özellikle başarılı veya göze çarpan siyasiler hakkında kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, ne iş yapmaktadır, evli mi, görevi ne gibi sorular internette sıkça aranmaktadır. Adalet ve Kalkınma Partisi içindeki Mehmet Muş da bu siyasilerden bir tanesi. İşte Mehmet Muş’un biyografisi…

MEHMET MUŞ KİMDİR?

İsmail Bey ile Mekiye Hanım’ın çocuğu olarak dünyaya gelen Mehmet Muş Trabzon’un Sürmene ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. 1982 yılında doğan Muş’un çocukluk ve ilk gençlik yıllarının Trabzon’da geçtiği söylenmektedir. Muş daha sonra lisans eğitimi almak için Kıbrıs’ta bulunmuştur.

MEHMET MUŞ’UN EĞİTİM HAYATI

Mehmet Muş Kıbrıs’ta bulunan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde lisans eğitimini almıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Fakültesi’nin İşletme bölümünden mezun olan siyasetçi yüksek lisans eğitimi almak için Amerika’ya gitmiştir. Yüksek lisans çalışmalarını Amerika Birleşik Devletleri Washington State University School of Economic Sciences’ta Ekonomi alanında tamamlayan Muş daha sonra Türkiye’ye dönmüştür. Türkiye’de de öğrenimine ve akademik kariyerine devam etmiş ve Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Ana Bilim Dalı’nda Ekonomi üzerine doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Vekil böylece Dr. unvanını elde etmiştir.

DR. MEHMET MUŞ NE İŞ YAPMAKTADIR?

Siyasi kariyerinden bağımsız olarak Muş’un akademik çalışmalarının ardından yöneldiği alan özel sektör olmuştur. Özel sektörde bütçe planlama ve raporlama uzmanı olarak hizmet veren Muş sonraki süreçte siyasi kariyerine odaklanmış ve bu kariyer üzerinden devam etmiştir.

DR. MEHMET MUŞ’UN SİYASİ HAYATI

mehmet mus siyasi kariyeri, egitimi, meslegi

2006 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İstanbul İl Gençlik Kolları’nda yönetim kurulu üyesi olarak başladığı siyasi kariyerine il gençlik kollarında çeşitli görevler alarak ve teşkilatlanmadan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini üstlenerek devam etti. Daha sonra parti içinde Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı gibi görevlerini yürüten milletvekilimiz ilk olarak 12 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti 24. Dönem İstanbul Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi. Bu dönemde AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini sürdürürken aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği ve NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu.

Numan Kurtulmuş’un görev değişikliğinden sonra boşalan Ekonomiden sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini 2014 yılında yapılan AK Parti 1. Olağanüstü Kongresinde devralan Dr. Mehmet Muş 12 Eylül 2015 tarihinde düzenlenen Adalet ve Kalkınma Partisi 5. Olağan Genel Kurulu’nda da Ak Parti MKYK üyeliği görevine getirilmiştir.

Vekilimiz 24. dönem sonrası 25. Ve 26. dönemlerde de Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili olarak vekilliğini sürdürmüş şu an 27. Dönemde de yine İstanbul Milletvekili olarak görev yapmaktadır. Bir dönem Dışişleri Komisyonu içerisinde de görev alan vekil şu an AK Parti Grup Başkanvekili ve Parti MYK Üyesi’dir.

<div></div>

MEHMET MUŞ ASLEN NERELİDİR? KAÇ YAŞINDADIR? ÖZEL HAYATI

mehmet mus ozel hayati, kac yasinda, nereli

Çevresi tarafından her zaman takdir edilen ve başarılı görülen bir öğrenim hayatı ve siyasi kariyeri olan vekilin oldukça sade bir hayatı olduğu bilinmektedir. Pek çok siyasimiz gibi Trabzonlu olan Mehmet Muş kendisini geliştirmiş ve bu coğrafyaya hizmet etmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilgisi olan Muş 1982 doğumludur ve 39 yaşının içindedir. Aynı zamanda Muş’un evli ve bir çocuk babası olduğu bilinenler arasındadır.

<div></div>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu