Bekçilik Kursu İçin Ankara Parkur Akademi

Bekçilik alımında bir kaç hafta sonra başlayacak fiziki yeterlilik sınavı için adaylar çalışmalara aralıksız devam ediyor. 2018 yılı 1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavını başarı ile geçen adayların bir kısmı çalışmalarını profesyonel bir ekiple sürdürüyor. Fiziki yeterlilik sınavına ciddi şekilde hazırlanmak isteyen adayların tercihi ise Ankara Parkur Akademiden geçiyor. İşte detaylar...

Bekçilik Kursu İçin Ankara Parkur Akademi

2018 yılı 1. dönem çarşı ve mahalle bekçiliği yazılı sınavını geçen adaylar, kısa süre sonra fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulacak. En kısa sürede parkuru hatasız tamamlamak zorunda olan adaylar, sınava hazırlık aşamasında profesyonel destek almak zorunda. Bir çok kursun eğitim verdiği bu alanda, en kaliteli kadroya sahip kurslardan biri, Ankara Parkur Akademi olarak göze çarpıyor. Deneyimli hocalar eşliğinde, belirli sayıda adaya birebir eğitim verilen Ankara Parkur Akademide beklenti oldukça yüksek. Kurslarına katılan adaylara fiziki yeterlilik sınavı için %100 kazandırma hedefi koyan Ankara Parkur Akademi, sizleri bir an evvel kayıt yaptırmaya davet ediyor. Bu işin tek başına olmayacağını düşünen adaylar için, en ideal kursların başında gelen parkur akademiyi görmeden diğer kurslar hakkında net karar vermemenizi tavsiye ediyoruz. 

Bekçi maaşları 2019 için tıklayınız.

Pomem Nedir

Bilindiği üzere Pomem'in açılımı, Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak bilinmektedir. Pomem okullarına 4 yıllık lisans mezunlarından ve %20 oranında da 2 yıllık ön lisans mezunlarından, KPSS sınavına girmiş kişiler başvurmaktadır. Pomem için yapılan yazılı sınavı kazanan bir kişi " Polis Meslek Eğitim Merkezleri Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 6. maddesine göre en az 4 ay eğitim görmektedir. Pomem'i kazanan kişiler 4 ay boyunca polislikle ilgili (temel hukuk eğitimi, yakın savunma eğitimi, ateşli silah eğitimi gibi) dersleri görmektedir. Dört aylık eğitimi tamamlayan öğrenciler polis memuru adayı olarak mezun olurlar. Bu okuldaki başarı sıralarına göre de kura da çektikleri şehirlerde memurluk görevlerine başlarlar. Mezun olan polis memuru adayının teşkilat içerisinde çalışacağı birim göreve başladığı şehrin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenir. Ama çalıştığı birimler yıl içinde zaman gözetmeksizin yine İl Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenir. Genelde birimler alımlarda Polis Memurunun özellikleri,aldığı eğitim gözetilerek uygun birimlere atanması yapılmaya çalışılmaktadır.

Ankara Parkur Akademiden Aday Arkadaşlarımıza Tavsiyeler

POMEM ve BEKÇİLİK mülakatlarına girecek adaylar için, hızlandırılmış parkur eğitimlerimiz:

  • Haftanın 7 günü yapılan çalışmalara devam ediyor.
  • Sizde bekçilik veya pomem sınavına girecekseniz ve geç kaldığınızı düşünüyorsanız burası tam size göre, fiziki yeterlilik sınavını %100 kazandırma hedefiyle yola çıktığımızı bilmenizi istiyoruz. 

Biz Ankara Parkur Akademi olarak Pomem için işin neresinde yer alıyoruz? Her şeyden önce biz sizlerin Pomem için yapılan fiziki yeterlilik sınavını geçmenizi sağlamak istiyoruz. Bunu yaparken de ciddi ve profesyonel bir ekiple çalışmanızı sağlamak istiyoruz. Çok çalışmak yerine doğru metod ve düzenli çalışmanız noktasında garanti veriyoruz. Yola çıktığımız nokta ise: Bizimle çalışan adaylara fiziki yeterlilik sınavında %100 başarı yakalatmak. Bununla birlikte diğer sınavlar içinde (Besyo, Subaylık, Komserlik gibi) olacak ve devam edecektir.

Nasıl Polis Olunur? 2018 Polis Olma Şartları Nelerdir? Yazımız için tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 23:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
çiçegi burnunda bekçi :)
çiçegi burnunda bekçi :) - 2 yıl Önce

BEKÇİLİK SINAVIMDAN ÖNCE 5 GUN KADAR GİDEBİLDİM, 51 SANİYEDEN 43.60 LARA İNDİM, MÜLAKATTA DA 43 YAPTIM, POLİS VEYA BEKÇİLİK SINAVINA GİRECEK ARKADAŞLARA KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM GAYET PROFESYONEL HOCALAR VE İLGİLİ BİR KURS.
HERKESE BAŞARILAR

Haktan Gökay
Haktan Gökay - 2 yıl Önce

Numaralara ulaşamadık, sınava az kaldı, yardımcı olursanız sevinirim.