Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı Nedir Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?

Halkbankası tarafından istihdam edilen Banko Hizmetleri Asistanlığı (Servis Asistanlığı) görevi nedir? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı ne iş yapar? Nasıl olunur? Sınavı ve maaşı nasıldır? Detaylara meslek tanıtım çalışmamızda ulaşabilirsiniz.

MESLEK 01.07.2020, 02:01 01.07.2020, 04:32
Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı Nedir Nasıl Olunur? Ne İş Yapar?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı nedir? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanları - Servis Asistanları ne iş yapmaktadırlar? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı sınavı nasıl? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı nasıl olunur? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı maaşı nasıldır? Detayları meslek tanıtım çalışmamızda bulabilirsiniz.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Nedir?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Halkbank'ın ülkenin hemen hemen her yerinde kurulu olan şubelerinde görevlendirilen bankanın başlangıç düzeyi personelidir. Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı görevinde çalışanların en temel görevi gişe işlemleridir. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Sınavı Nasıldır? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı Nasıl Olunur?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı görevine girmek isteyen adayların iki aşamalı bir alım sürecini başarılı bir biçimde geride bırakmaları gerekmektedir. Bu iki aşama Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı yazılı sınavı ve yazılı sınavda başarılı olan adaylar için gerçekleştirilecek olan sözlü mülakatlardır. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı sınavına girmek isteyen adayların bazı başvuru şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu şartlar şu şekildedir;

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı alımına başvuruda bulunacak olan adayların her şeyden evvel Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları gerekmektedir. 

  • Bankacılık Kanunu hükümlerince adayların bankalarca çalışmalarının yasaklanmamış olması gerekmektedir,
  • Adayların alımın gerçekleştirileceği dönem itibariyle üniversitelerin dört yıllık lisans programlarının birisinden mezun durumda olmaları gerekmektedir,
  • Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı başvurusunda bulunacak olan adayların alımın yapılacağı dönem itibariyle askerlik ile ilişiksiz durumda olmaları ya da askerlik görevlerini o yılın sonuna kadar tecil ettirmiş olmaları gerekmektedir.
  • Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı alımına başvuruda bulunacak olan adayların alımın yapıldığı yılın birinci günü itibariyle otuz yaşlarını doldurmamış durumda olmaları gerekmektedir.
  • Adayların devlete karşı suçlar, kasıtlı suçlar ya da yüz kızartıcı suçlar vb. mahkumiyetlerinin bulunmaması gerekmektedir.
  • Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların kamu haklarından mahrum olmamaları ve herhangi bir Kuruma hizmet yükümlülüğü altında olmamaları gerekmektedir.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Alımı İçin KPSS ve YDS Şartı Var Mı?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı kadrosuna girmek isteyen adayların yazılı sınava başvuruda bulunabilmeleri için ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS ya da YDS oturumlarından herhangi bir puan almış olmaları gerekmemektedir. Diğer şartları sağlayan adayların tamamı Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı yazılı sınavına katılma hakkı elde edebileceklerdir.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Alımı İkamet Şartı Nedir? Nasıl Uygulanmaktadır?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı için ilan yayınlandığında, alım yapacağı illeri de belirten Halkbank, yalnızca bu illerde ikamet eden adayların başvuru yapmalarına imkan tanımaktadırlar. Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı alımı yapılacağı ilanda belirtilen iller dışında ikamet eden adayların alıma başvuruda bulunmaları ve yazılı sınava katılabilmeleri mümkün olmamaktadır.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Yazılı Sınav Konuları Nelerdir?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı alımına başvuruda bulunan adaylar 50 sorudan oluşan bir yazılı sınav ile karşı karşıyadırlar. Bu sınav çoktan seçmeli usulde olmaktadır ve adaylara Genel Yetenek alanında sorular yöneltilmektedir. Adayların kendilerine yöneltilen elli adet genel yetenek sorusunu yanıtlamaları içinse elli dakika süreleri bulunmaktadır. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı yazılı sınavında başarılı olmak isteyen adayların yazılı sınav puanlarının en az 60 olması şarttır. Bunun yanında adayların işe girmek için yarıştıkları ildeki rakipleri ile birlikte yapılacak sıralamaya göre o ile alınacak aday sayısının dört katı kadar başarılı aday arasında yer almaları gerekmektedir.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Sözlü Mülakatları

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı yazılı sınavında başarılı olan adaylar, Banka tarafından düzenlenecek olan kişilik envanterine ve sözlü mülakatlara katılacaklardır. Bu safhada da başarılı olan adayların Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı görevi ile Bankada çalışma hakkı elde edeceklerdir.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı Ne İş Yapmaktadır? Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı Görevleri Nelerdir?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak göreve başlamaya hak kazanan meslek mensupları için bu görev tanımı bankadaki başlangıç görevi niteliğindedir. Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak çalışanların en temel görevleri gişe görevlisi olarak çalışmaktır. Bu bağlamda meslek mensupları gişe ile alakalı para yatırma, para çekme, eft işlemleri, havale yapma, sigorta, vergi, fatura ödemelerini alma vb. aklınıza gelebilecek tüm bankacılık gişe işlemlerini gelen müşteriler için gerçekleştirmektedirler. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Kariyer İmkanı Nasıldır? Önü Açık Mı?

Bu bağlamda Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olmak bir unvana sahip olmak anlamına gelmemektedir, bu bir görev tanımıdır. Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak çalışanların ilk yükselebilecekleri unvan servis görevlisi unvanıdır. Adaylar tarafından çok karıştırılan bu durumda karmaşanın temel sebebi servis görevlisi unvanındaki personelin de gişe iş ve işlemlerinde görevlendirilebilmesi durumudur. Servis görevlisi olarak çalışanlar gişede görevlendirilebilirler ancak bu durum onları açısından bir bağlayıcılık taşımaz. Başka birimlerde de görevlendirilmeleri mümkündür. Ancak Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak görevlendirilenlerin asli görevi gişe iş ve işlemleridir ve yükselme sınavlarında başarılı olmadıkça servis görevlisi ile aynı noktalarda görev yapma imkanları bulunmamaktadır.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak çalışanların önlerinde yer alan kariyer imkanı şu şekilde sıralanabilir;

  • 4 yıllık çalışmanın sonunda sınavda başarılı olmak kaydıyla Servis Görevlisi olabilirler.
  • Sonraki süreçlerde üç yılda bir girilebilecek yükselme sınavlarında başarılı olunursa, Servis Yetkilisi, Yönetmen Yardımcısı, Yönetmen unvanları elde edilebilmektedir. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olarak çalışanlar genel itibariyle şubenin operasyonel biriminde görev almaktadırlar. Duruma göre pazarlama birimlerinde de görev alabilmektedirler ancak asli görev alanları operasyon alanıdır. Bu da doğrudan müşteri ile sürekli karşı karşıya olunan gişeler aracılığı ile yapılacak işlemler içerisinde yer almayı gerektirmektedir. 

4 yılın sonunda unvan yükselme sınavında başarılı olarak servis görevlisi olmaya hak kazansanız dahi şube ihtiyacına göre gişede görev almaya devam edebilirsiniz. Bu süreçte Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı olan personel ile aynı işi yapsanız dahi bir miktar daha yüksek maaş alma imkanına sahip olunmaktadır.

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı Çalışma Saatleri Nasıl?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı görevinde çalışanlar için banka her ne kadar saat 17.00'de kapansa da mesai bankanın kapanması ile sona ermemektedir. 18:00'den evvel çıkma imkanı olmayan Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı çalışanlarının şube yoğunluğuna göre çıkış saatleri 19:00'u bulabilmektedir. 

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı Maaşı Ne Kadar?

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanı maaşı aydan aya farklılaşmakta, bazı ek ödemeler, yemek ücretleri, temettü vb. ile aydan aya farklılaşmaktadır. Ancak yıllık olarak elde edilen toplu miktarın aya vurumu ile bir miktar ortaya çıkarılabilmektedir. Halkbank Banko Hizmetleri Asistanı - Servis Asistanının maaşına dair ayrıntılı bilgilere aşağıda yer alan yönlendirme ile erişebileceğiniz çalışmamızda göz atabilirsiniz;

Halkbank Banko Hizmetleri Asistanlığı - Servis Asistanlığı mesleğine dair merak ettiğiniz diğer detayları ve sınavına dair aklınıza takılanları sormak için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar (0)
12°
orta şiddetli yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Galatasaray 20 39
3. Fenerbahçe 19 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Trabzonspor 20 33
6. Hatayspor 20 32
7. Alanyaspor 19 31
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 20 23
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. Samsunspor 18 36
3. İstanbulspor 17 34
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Akhisar Bld.Spor 18 16
15. Menemen Belediyespor 17 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Celta de Vigo 20 24
10. Cádiz 20 24
11. Levante 19 23
12. Getafe 18 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
Günün Karikatürü Tümü