Mezun Sağlıkçılar Mayıs Ayında Gelmesi Planlanan İlanı Bekliyor

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın Mart ayında 12.500 sağlık personeli 2 ay içerisinde atanacak açıklamasından sonra binlerce sağlık mezunu ilan bekliyor.

03.05.2017
A+
A-

Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ, Mart ayı içerisinde şu sözleri söyledi:  “Söz verirseniz buradan dışarı bir şey demezseniz söyleyeceğim. Kalan 12 bin 500’ü de hemen önümüzdeki 2 ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretimden var atama, ama sayı az. Neden az çünkü üniversite mezunlarının sayısı çok arttı. Şimdi bunu atadıktan sonra da Bakan AĞBAL ile aramızda iyi bir hukuk var. Ben bunun üstüne başka kadro alacağım Allah’ın izniyle ama Naci beye söylemeyin, söz verin. Şöyle bir niyetim var. Biz meslek lisesi okumuş sağlık mesleği sahibi olmuş kardeşlerimizin üniversiteye girmelerini kolaylaştırmak için de YÖK ile görüşeceğiz. İnşallah dua edin biz kendi tezlerimizi doğru anlatalım ikna edelim bu işi de başaralım. Ben Sağlık Bakanı olarak şu anda bana 50 bin kadro verseler inanılmaz mutlu olurum.”

Bu açıklamaların ardından atama bekleyen yaklaşık 400 bin sağlık personelinin gözü kulağı Mayıs ayında gelmesi beklenen ilanda. 

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.