kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Müezzinoğlu’ndan Taşeron İşçiler açıklaması

Müezzinoğlu’ndan Taşeron İşçiler açıklaması

Müezzinoğlu’ndan Taşeron İşçiler açıklaması
A+
A-

2088 0 8706c6344688415ea07fe25197d28349

Bakan Müezzinoğlu: Taşeron, sözleşmeli veya başka bir isimle çalışan tüm kesimlerin aynı çatı altında değerlendirilmesini arzu ediyoruz.

Best FM’de “Konuşan Türkiye” programına konuk olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kamuda farklı statülerde çalışanların bulunduğunu belirterek, bu konuda hazırlık içinde olduklarını ifade etti.

Bakan Müezzinoğlu, taşeron, sözleşmeli veya başka bir statüde çalışan tüm kesimleri aynı çatı altında değerlendirmeyi planladıklarını belirterek, “Bir bütüncül yapı oluşturacağız. Çalıştaylarımız devam ediyor. Taşeron işçi kardeşlerimiz bir süre daha sabır göstersinler, bu sene çözülecek.” dedi. 

Süper İstihdam Teşviki…

Bakan Müezzinoğlu, istihdam yaratan işverenlere devletin önemli  destekler vereceğine işaret ederek, “Vergi yükünü karşılamak suretiyle işverene  destek olacağız. Bunun adı ‘Süper İstihdam Teşviki’dir. Bu kapsamda 1,5 milyon kişilik istihdama destek vereceğiz.” diye konuştu.

“Büyükanne Projesi”ne ilişkin de bilgiler de veren Müezzinoğlu, vatandaşların projeye ilgisinin yüksek seviyede olduğunu vurguladı.

Projeye kısa sürede 46 binin üzerinde başvuru aldıklarını anlatan  Müezzinoğlu, “Bunların da 11 bin 200’ünde kriterler uygun. Tabii protokoller  imzalandı. Daha sonra bu kriterler daraltılacak mı, farklı bir düzenleme mi  olacak, şubat sonunda karar vereceğiz. Mart başı itibarıyla bu projede startı  vereceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: MİLLİYET

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUMUMUZA GÖZ ATABİLİRSİNİZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.